Pełną parą idą prace związane z kapitalnym remontem szatni w Szkole Podstawowej w Jaworzni. Wszyscy uczniowie będą mieć także nowe szafki. Na parterze powstanie też dodatkowa toaleta. Wszystko ma być gotowe z pierwszym dzwonkiem szkolnym.

Całkowitą metamorfozę przejdą znajdujące się na parterze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Jaworzni pomieszczenia, w których mieszczą się szatnie dla uczniów. – Remont jest duży – przyznaje Małgorzata Czekaj, dyrektor Szkoły Podstawowej w Jaworzni. – Będą tu całkowicie nowe posadzki. Przebudowaliśmy część pomieszczeń. Ściany zostaną wytynkowane i pomalowane. Wymieniona będzie instalacja elektryczna i kanalizacyjna. Wydzieliliśmy tu także pomieszczenia,w których powstaną łazienki. Do tej pory nie mieliśmy ich tutaj, a są bardzo potrzebne, szczególnie dla tych, którzy będą przebierać się na lekcje wychowania fizycznego – mówi dyrektor szkoły w Jaworzni, Małgorzata Czekaj.

Zupełnie nowy wygląd pomieszczeń,w których mieszczą się szatnie to nie wszystko. Każdy z uczniów będzie też miał nowiutkie szafki. – Będą kolorowe, funkcjonalne i nowoczesne – wymienia dyrektor, Małgorzata Czekaj. – Nowoczesne szafki z zamknięciem na klucz lub zamek cyfrowy dostaną indywidualnie wszyscy uczniowie – zapewnia.

Odnowiona została także jedna z sal, gdzie pomalowano ściany. Teraz jest tu czysto i schludnie. – W tym roku pomalowaliśmy tą jedną salę, bo w poprzednich dwóch latach mnóstwo zostało zrobione w naszej szkole głównie dzięki pomocy rodziców. Sami malowali, sprzątali i myli okna. Jestem pod wielkim wrażeniem ich zaangażowania. Bez ich ogromnego wkładu pracy i nieocenionej wprost pomocy nie udałoby nam się tak dużo zrobić – przekonuje dyrektor, Małgorzata Czekaj.


A trzeba przyznać, że w przeciągu dwóch ostatnich lat w szkole w Jaworzni wiele się zmieniło. Dwa lata temu podczas wakacji pomalowana została sala gimnastyczna. – Wszystkie materiały, jak farby, czy folie otrzymaliśmy od sponsorów, a wykonawcami robót byli nauczyciele, pracownicy obsługi i rodzice, którzy podczas ferii zimowych sami polakierowali też krzesła, a już w czerwcu wraz z nauczycielami pomagali z wyrównaniu ziemi przed szkołą. Udało się nam wtedy pozyskać aż dziesięć samochodów ziemi. Pracy było mnóstwo – wspomina dyrektor, Małgorzata Czekaj. Na tym jednak nie koniec. – W ubiegłym roku w wakacje nauczyciele ramię w ramię z rodzicami odmalowali salę komputerową, salę nr 8 i górny korytarz. Pomalowana została także świetlica – mówi dumna z nauczycieli i wdzięczna rodzicom dyrektor Małgorzata Czekaj, która sama pracowała wraz ze wszystkimi. – Nasi nauczyciele nie tylko uczą, wychowują, ale dbają też o to, aby szkoła wyglądała ładnie. Nie wstydzą się chwycić za pędzel, jeśli zachodzi taka potrzeba. Z tego miejsca zarówno kadrze pedagogicznej, jak i pracownikom obsługi i oczywiście rodzicom dziękuję jeszcze raz za wszelką pomoc – dodaje.

Tym razem prace związane z kompleksowym remontem szatni prowadzi firma zewnętrzna. – Remont jest duży, dlatego też sami nie zdołalibyśmy go przeprowadzić – mówi dyrektor, Małgorzata Czekaj. – Tym razem koszty wszystkich prac remontowych pokryte zostaną z budżetu gminy – zapewnia dyrektor Czekaj. – Od dawna już obserwuję, jak bardzo społeczeństwo lokalne miejscowości Jaworznia angażuje się w życie szkoły i podnoszenie jakości edukacyjnej. W gminie Piekoszów stawiamy na edukację, dbając o jak najwyższy poziom nauczania naszych uczniów i nieustannie inwestując w poprawę oferty edukacyjnej. Prowadzimy kolejne remonty w szkołach i doposażamy je w nowoczesny sprzęt edukacyjny, jak chociażby nawet roboty do programowania, czy interaktywne dywany. Cieszę się, że w tym wszystkim wspierają nas nie tylko sami nauczyciele, ale też rodzice. Z tego miejsca pragnę im wszystkim nisko się pokłonić – dziękuje za zaangażowanie wójt gminy Piekoszów, Zbigniew Piątek. Warto zaznaczyć, że prowadzona właśnie inwestycja w szkole w Jaworzni będzie kosztować blisko 130 tysięcy złotych.

Agnieszka Olech

Galeria