Wychowankowie Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego z Podzamcza szkolili swoje umiejętności w  Ośrodku Jeździeckim w Bilczy. 

W wyjeździe uczestniczyli wychowankowie Łukasz Smyczek, Radosław Bobeła z gr III, Kamil Kowalczyk z gr II oraz wychowanka z gr IV Zuzanna Maciosek. Celem wycieczki było promowanie jazdy konnej jako aktywności mającej pozytywny wpływ na zdrowie oraz rozwijanie zainteresowań i aktywnego spędzania czasu wolnego. Doskonalenie umiejętności pracy w grupie, propagowanie szacunku do zwierząt i przyrody, wykorzystanie terapeutycznych wartości kontaktu z naturą. Wychowankowie z zadowoleniem i zainteresowaniem oglądali stajnie i boksy.

Wysłuchali wielu ciekawych informacji o hodowli koni. Dla niektórych była to pierwsza okazja aby bliżej poznać te zwierzęta. Wychowankowie dowiedzieli się, w jaki sposób o nie dbać i utrzymać je w dobrej kondycji i zdrowiu.  Następnie chętnie pomagali w karmieniu oraz czyszczeniu koni, chłopcy pomagali w porządkowaniu maneżu dla źrebaków.

Na zakończenie pobytu w stajni mieli możliwość spróbować swoich sił w przejażdżkach konnych.Wyjazd do stajni dostarczył niezapomnianych wrażeń obcowania z bliska z końmi, młodzież nauczyła się podstawowych wiadomości o życiu tych pięknych i niezwykle inteligentnych zwierząt. Wspólny czas spędzony był aktywnie i w miłej atmosferze.


Galeria