3.5 C
Kielce
środa, 4 września, 2024
Strona głównaGospodarkaW Karpaczu trwa Forum Ekonomiczne

W Karpaczu trwa Forum Ekonomiczne

Zobacz

W Karpaczu trwa Forum Ekonomiczne, które jest platformą dla prowadzenia dialogu. W wydarzeniu uczestniczy wicemarszałek Grzegorz Socha. Forum jest jednym z największych i najważniejszych wydarzeń gospodarczo-politycznych w Europie Środkowo-Wschodniej. To miejsce, w którym od ponad trzydziestu lat spotykają się osoby o decydującym wpływie na losy Polski, Europy i Świata.

Przez 3 dni spotkań i dyskusji w ponad 500 wydarzeniach weźmie udział  niemal 6000 gości.

Jak co roku, wydarzeniem inaugurującym Forum Ekonomiczne była prezentacja przygotowanego przez Szkołę Główną Handlową w Warszawie i Forum Ekonomiczne raportu.  Poruszył najważniejsze tematy, którymi w ostatnim roku żyła Polska i Europa. To opracowanie oparte na najświeższych dostępnych danych, które pozwala na uchwycenie trendów i kierunków w jakich podąża Europa. Po raz drugi raport powstał we współpracy z Europejskim Bankiem Inwestycyjnym, którego eksperci są autorami dwunastego rozdziału publikacji.

W programie Forum jest 5 sesji plenarnych dotyczących m.in. – budowy ekologicznej przyszłości; czasu nowych liderów, bezpieczeństwa międzynarodowego w kontekście wojny na Wschodzie, cyfrowej transformacji Europy, inwestycji na rzecz zrównoważonego rozwoju.

Wicemarszałek Grzegorz Socha pierwszego dnia Forum – 3 września wziął udział w panelu “Rola i znaczenie wsparcia zwrotnego w polityce rozwojowej regionów”. Poruszono w  nim temat środków uzyskane z instrumentów finansowych, które stanowią jeden ze znaczących zasobów na realizację polityki rozwojowej. Głównymi dysponentami są spółki wojewódzkie w postaci Funduszy Rozwoju. Za pomocą instrumentów zwrotnych RFR mogą eliminować niedoskonałości rynkowe, ale przede wszystkim pełnią funkcję rozwojową, umożliwiając kreowanie nowych, innowacyjnych i rentownych przedsięwzięć w regionie. Na ile rozbudowany jest system wsparcia zwrotnego i jak duże faktycznie ma znaczenie? Czy rola RFR sprowadza się wyłącznie do bycia odpowiednikiem „banku regionalnego”? Jaka jest przyszłość Funduszy Rozwoju?

 

Galeria

Aktualności

Polecamy