Gmina Piekoszów może poszczycić się niezwykle utalentowaną młodzieżą. Stąd też tradycją już jest, że podczas zakończenia roku kulturalnego nagradza największe talenty roku przyznając tytuły w kilku kategoriach. Nagrody „Talent Roku” wręczono podczas „Megamocy Piekoszowa”.
Gmina Piekoszów oferuje szeroki wachlarz dodatkowych zajęć dla dzieci i młodzieży, dzięki którym mogą odkrywać i rozwijać swoje pasje pod okiem doświadczonych instruktorów. Biblioteka Centrum Kultury w Piekoszowie prowadzi zajęcia wokalne, ceramiczne, plastyczne i tkackie, zajęcia instrumentalne z nauką gry na keyboardzie, gitarze, pianinie i instrumentach dętych, a także zajęcia w klubach Kreatywnego Dziecka „Chochlik” oraz Kreatywnego Malucha „Chochliczek”. – Ogromnie się cieszę, że udało nam się stworzyć odpowiednie warunki do kształtowania młodych talentów w tak wielu dziedzinach. Biblioteka Centrum Kultury stara się zapewnić wiele dodatkowych zajęć i myślę, że każdy może tu znaleźć coś dla siebie. Cieszę się, że dzieci i młodzież mogą odkrywać w sobie pasje, rozwijać je i szlifować. Naprawdę mamy kim się poszczycić. Nasza młodzież jest bardzo utalentowana – podkreśla wójt gminy Piekoszów, Zbigniew Piątek. – Chciałbym podziękować wszystkim instruktorom za ich pracę i wysiłek, wszystkim uczniom za zaangażowanie, a rodzicom za to, że znajdują czas, by przywozić swoje pociechy na zajęcia. Jestem pewien, że wielu z tych młodych ludzi, którzy dziś otrzymali podziękowania, będzie kontynuowało naukę w kolejnym sezonie kulturalnym, a być może, zwiąże swoje życie z tą dziedziną, w której aktualnie się udziela – dodał.
Wszystkie swoje talenty i zdobyte podczas minionego roku umiejętności uczestnicy zajęć mogli zaprezentować podczas podsumowania sezonu kulturalno-edukacyjnego. Na scenie stanęli znakomici wokaliści, instrumentaliści i tancerze. Można też było podziwiać piękne prace ceramiczne. Tradycyjnie już wybrano największe talenty roku, a nagrody dla utalentowanej młodzieży wręczono podczas „Megamocy Piekoszowa”. – Gram na gitarze już od pięciu lat i postępy są. Moim zdaniem zajęcia te są naprawdę fajną odskocznią od codzienności. Poprawiają humor, rozwijają. Granie na instrumencie to wyrażanie siebie, swoich uczuć. Każdy powinien znaleźć swoją pasje i rozwijać ją – mówi Karol Filipiak, zdobywca „Talentu Roku” w klasie gitary. – Ja chodzę na zajęcia gitary i zajęcia śpiewu. Jeśli chodzi o śpiew to zawsze zaczynamy od rozgrzewki głosowej, a potem zaczynam śpiewać. Konstruktywna krytyka i wskazówki pomagają mi lepiej sobie radzić. Cieszę się, że mam możliwość rozwijania swoich pasji – zaznaczyła Alicja Kozieł utytułowana „Talentem Roku” w wokalu, a Aleksandra Piotrowska, która również zdobyła tytuł „Talentu Roku” w wokalu przekonywała, że warto chodzić na dodatkowe zajęcia. – Poza tym, że możemy rozwijać się w kierunku, który sami sobie wybieramy, to dodatkowo zajęcia są wspaniałym relaksem i odskocznią. Polecam wszystkim i zachęcam do spróbowania swoich sił w dziedzinie, w której czujemy się dobrze – zachęcała Aleksandra Piotrowska.
W tym roku przyznano siedem tytułów „Talent Roku”. I tak, Talentem Roku z zajęciach muzycznych w klasie pianina została Anna Długosz, w klasie gitary – Maciej Filipiak, w ceramice – Blanka Komorowska, w Chochliczku – Zuzanna Starzyńska, w wokalu – Alicja Kozieł i Aleksandra Piotrowska, a w tańcu – Nadia Król.