Samorząd chęciński po raz kolejny utrzymał podatki na tym samym poziomie. Stawki nie były tu podnoszone od ostatnich trzech lat.

Burmistrz Gminy i Miasta Chęciny, Robert Jaworski w złożonym do radnych projekcie zaproponował już po raz trzeci z rzędu utrzymanie stawek podatkowych na tym samym poziomie. Radni po głębokiej analizie przystali na propozycję i zagłosowali nad przyjęciem uchwały. Dzięki temu, mieszkańcy gminy zapłacą w 2019 roku tyle samo, co przez ostatnie trzy lata.

Wbrew krążącym pod koniec ubiegłego roku opiniom o planowanych rzekomych podwyżkach stawek podatkowych wcale ich nie podniesiono. – Jako samorząd czujemy się odpowiedzialni za gminę i naszych mieszkańców. Nie musimy sięgać do kieszeni podatników, aby realizować zaplanowane zadania. Wszystko od lat jest dokładnie przemyślane i wyliczone. Podatki owszem są ważne i choć nikt ich płacić nie lubi, to niemniej jednak należy pamiętać, że w całości trafiają one do budżetu gminy i to głównie z podatków samorządy mogą przeprowadzać pewne inwestycje, które służą nam wszystkim. Trzeba jednak rozsądnie przeliczać i wyważać decyzje chroniąc przy tym interesy przede wszystkim mieszkańców – podkreśla burmistrz, Robert Jaworski. – Zdecydowanie stawiamy na pozyskiwanie środków zewnętrznych, i o ile do podniesienia podatków nie zmuszają nas przepisy odgórne czy inflacja, o tyle będziemy utrzymywać je na tym samym poziomie – zapewnia burmistrz, Robert Jaworski.