Strona głównaAktualnościW Exodus Bilcza zakończyła się 3 edycja Kieleckich Porachunków Boulderowych

W Exodus Bilcza zakończyła się 3 edycja Kieleckich Porachunków Boulderowych

3 edycja meetingu wspinaczkowego odbyła się 11 kwietnia w Bilczy. Kieleckie Porachunki Boulderowe zostały zorganizowane przez Mobius, Świętokrzyski Klub Alpinistyczny i Exodus Bilcza.

Bouldering to wspinaczka po zazwyczaj wolnostojących, kilkumetrowych blokach skalnych bez użycia asekuracji liną. Popularną i coraz częściej praktykowaną formą treningu, jest bouldering na sztucznej ścianie wspinaczkowej (na tzw. panelu).

W centrum rozrywki Exodus Bilcza w ramach Kieleckich Porachunków Boulderowych swoje możliwości zaprezentowało 35 zawodników i zawodniczek, którzy przez 6 godzin „łoili się” na 19 „problemach” wspinaczkowych. Najlepsi okazali się Michał Dziarmaga, Karol Dąbrowski oraz Daniel Sromek, którzy zdobyli wszystkie baldy i otrzymali ex aequo pierwsze miejsce.

Wśród startujących świetnie zaprezentowała się młodzież z terenu Miasta i Gminy Morawica. Michał Korban zrobił 15 bulderków i 3 bonusy, co w klasyfikacji dało mu 6 miejsce, Filip Szmal zrobił 14 baldów i 4 bonusy zajmując 8 miejsce, a Antoni Bąbel podobnie jak Filip -14 baldów i 3 bonusy, co dało mu 9 miejsce w klasyfikacji ogólnej.

W klasyfikacji kobiet 1 miejsce należało do Barbary Burczyk (12 baldów i 5 bonusów) Najmłodszą startującą zawodniczką była 11-letnia Martynka Stokowiec, która stanęła na 2 stopniu podium (12 baldów i 3 bonusy), a na 3 pozycji uplasowała się Wiktoria Stelmaszczyk z wynikiem – 9 topów i 3 bonusy.

Swoje pierwsze cenne startowe doświadczenie zdobyli Kasia Migas i Maciej Hurkała z Bilczy.

Kieleckie Porachunki Boulderowe składały się z turnieju, który odbywał się na 3 ścianach, w 3 terminach, 3 razy po 5 godzin łojażu. Pierwsza edycja wydarzenia odbyła się w w Mobius Studio, druga w Świętokrzyskim Klubie Alpinistycznym, a zmagania zakończyły zawody w Exodus Bilcza. Zarówno zawodnicy, jak i organizatorzy zgodnie stwierdzili, że zawody przebiegały na bardzo wysokim poziomie. Nic dziwnego, że Kieleckie Porachunki Boulderowe zostały na stałe wpisane w kalendarz zawodów wspinaczkowych w Exodusie.

Serdecznie gratulujemy i już teraz zapraszamy na kolejne zawody!