Nowe Koło Gospodyń Wiejskich „Dary Lasu” oficjalnie rozpoczęło swoją działalność w Belnie w gminie Zagnańsk. Uroczystość z udziałem starosty kieleckiego Mirosława Gębskiego oraz wiceprzewodniczącego Rady Powiatu w Kielcach Kamila Piaseckiego, odbyła się w minioną sobotę 7 grudnia br.

Była ona połączona ze spotkaniem wigilijnym, w którym uczestniczyli licznie przybyli mieszkańcy gminy. Starosta Mirosław Gębski zauważył, m.in., iż takie wydarzenia są bardzo ważne, ponieważ dzięki nim lokalna społeczność może się integrować.

Wszystkich zebranych serdecznie przywitała Łucja Dobosz-Drogosz, sołtys sołectwa Belno, która serdecznie dziękując zaproszonym za  tak liczne przybycie zaprosiła do degustacji potraw, przygotowanych przez członkinie Koła. Podczas spotkania dokonano poświęcenia lokalu, z którego korzystać będą m.in. panie z KGW „Dary Lasu”.

Koło Gospodyń Wiejskich „Dary Lasu” zarejestrowano 17 lipca br., a działające w nim panie mają juz na swoim koncie pierwsze sukcesy. To m.in., I miejsce, jakie KGW „Dary Lasu” zdobyło za najlepszą potrawę, podczas „Festiwalu Grzybowego”, odbywającego się w lipcu br., w czasie „Dni Zagnańska”.


Galeria