wtorek, 16 kwietnia, 2024
Strona głównaAktualnościVI Runda Mistrzostw Strefy Polski Południowej w Motocrossie

VI Runda Mistrzostw Strefy Polski Południowej w Motocrossie

W dniu 08.10.2017 r. na torze motocrossowym w Kowali w gminie Sitkówka-Nowiny, odbyła się VI Runda Mistrzostw Strefy Polski Południowej w Motocrossie.

Swoją obecnością zaszczyciła Nas czołówka polskich zawodników takich jak: Tomasz Wysocki – jedyny polski zawodnik startujący w MXGP (Mistrzostwach Świata w Motocrossie), bracia Karol i Łukasz Kędzierscy – wielokrotni Mistrzowie Polski, Mistrz Pucharu Polski i V-ce Mistrz Polski w Motocrossie w klasie MX125 Dariusz Rapacz oraz II V-ce Mistrz Polski w klasie MX125 Wojciech Kucharczyk. W dziewięciu klasach wystartowało 73 zawodników, a w klasie MINI walka rozgrywała się między czterema uczestnikami, z czego najmłodszy miał 4 lata.

Mimo niesprzyjających warunków pogodowych i obfitych opadów deszczu, wyścigi odbyły się bez żadnych komplikacji, a tor w Kowali jak zwykle został perfekcyjnie przygotowany przez organizatorów eliminacji.

VI Runda Mistrzostw Strefy Polski Południowej w Motocrossie była ostatnią eliminacją w cyklu zawodów, z czym wiąże się fakt, że podczas imprezy sportowej w Kowali odbyło się uroczyste wręczenie pucharów dla najlepszych zawodników oraz klubów w sezonie 2017.

Zawodnicy ŚTM-MotoMax pokazali klasę i godnie zaprezentowali barwy klubu oraz gminy Sitkówka-Nowiny na swoim torze. Podczas VI Rundy MSPP Marcin Wesołowski zajął II miejsce w klasie MX1C, Kacper Zięba zajął trzecią pozycję w klasyfikacji zawodów w klasie MX2 Junior, a Damian Węglowski stanął na podium na drugim stopniu w klasie MX2C.

Sezon 2017 był bardzo owocny dla naszych zawodników i po zaciętej walce podczas 6 rund wywalczyli oni drugie miejsce w generalnej klasyfikacji klubowej. W klasyfikacji sezonu pierwsze miejsce wywalczył Marcin Wesołowski w klasie MX1C, a trzecie miejsce zajął Rafał Majewski w klasie MXI.

Swoją obecnością zaszczycił nas redaktor naczelny ogólnopolskiej gazety motocrossowej X-cross Krzysztof Hipsz, który przygotowanie i organizację zawodów ocenił wzorowo i był pełen uznania dla miejsca oraz organizatorów imprezy. Zapewnił on, że obszerna fotorelacja z zawodów w Kowali ukaże się w grudniowym numerze wyżej nadmienionego magazynu. Na ręce V-ce prezesa klubu ŚTM-MotoMax, Pan Krzyszfof Hipsz przekazał drobny upominek w postaci Pawilonu wyścigowego, który posłuży naszym zawodnikom na kolejne sezony podczas wyjazdów na zawody.

W imieniu całego klubu ŚTM-MotoMax, pragniemy złożyć serdeczne podziękowania za pomoc oraz wsparcie finansowe dla Pana Sebastiana Nowaczkiewicza – wójta gminy Sitkówka-Nowiny oraz wszystkich pracowników gminy, którzy z wielką chęcią wspierają nasz klub.

Klub Karate Shiro z Bilczy zajął 3 miejsce na mistrzostwach świata w karate kyokushin

W minioną sobotę, karatecy z całego świata rywalizowali w Rzgowie podczas Kyodo World Cup 2024. Udział w zawodach wzięli zawodnicy bilczańskiego Klubu...