3.5 C
Kielce
wtorek, 15 września, 2020
Strona główna Aktualności Uwaga na upały!

Uwaga na upały!

Zobacz

Sukcesy młodych żeglarzy z Bilczy

Mieszkańcy naszej gminy Aleksander i Urszula Skowrońscy, młodzi żeglarze odnoszący sukcesy na akwenach w całej Polsce. Na ostatnich zawodach...

Piłkarskie talenty będą szlifowane w Morawicy

W Centrum Samorządowym w Morawicy umowę współpracy podpisali przedstawiciele Miasta i Gminy Morawica Burmistrz Marian Buras, Kopalni Wapienia Morawica prezes Józef...

Europejskie Dni Dziedzictwa w województwie świętokrzyskim

Tegoroczna 28. edycja Europejskich Dni Dziedzictwa odbywa się pod hasłem „Moja droga”. W całej Polsce organizowanych jest ponad 600...

Fot. pixabay.com

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej – Państwowy Instytut Badawczy ostrzega przed upałami, które mogą wystąpić na terenie powiatu kieleckiego. Będzie naprawdę gorąco, dlatego należy na siebie uważać i chronić się przed słońcem.

Ostrzeżenie drugiego stopnia przed upałami będzie obowiązywać od piątku, 7 sierpnia od godziny 12.00 do niedzieli, 9 sierpnia do godziny 18.00.

W dzień temperatura maksymalna może osiągnąć wartości od 29 do 31 stopni, lokalnie do 32 stopni. W nocy minimalna temperatura może wynieść od 16 do 19 stopni. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska oszacowano na 90%.

 

Porady na upalne dni:

Nawadniajmy organizm – należy pić dużo płynów, najlepsza jest woda. Warto ograniczyć kawę i herbatę.

Wybierajmy lekkie i przepuszczające powietrze ubrania, najlepiej w jasnych kolorach i z wykonane naturalnych materiałów.

Podczas wychodzenia na zewnątrz zadbajmy o ochronę głowy – konieczna jest czapka, chustka, kapelusz lub inne nakrycie.

By ograniczyć nagrzewanie pomieszczeń, warto zamknąć i zasłonić okna oraz wyłączyć zbędne urządzenia elektryczne, które emitują ciepło.

Podczas ekspozycji na słońce należy stosować na skórę kremy z filtrem.

W godzinach największego nasłonecznienia unikajmy bezpośredniej ekspozycji na słońce – najlepiej zostać wtedy w domu, w zamkniętych pomieszczeniach.

Nie wchodźmy do wody, gdy organizm jest mocno nagrzany.

Unikajmy forsowania organizmu – ograniczmy intensywny wysiłek fizyczny.

Nie zostawiajmy w aucie dzieci i zwierząt.

Zaopiekujmy się seniorami – oni są jedną z grup szczególnie zagrożonych wysokimi temperaturami.

Nie lekceważmy omdleń i zasłabnięć w czasie upałów.

 

 

blank

Aktualności

Europejskie Dni Dziedzictwa

Tegoroczna 28. edycja Europejskich Dni Dziedzictwa odbywa się pod hasłem „Moja droga”. W całej Polsce organizowanych jest ponad 600 wydarzeń – koncerty, wystawy, konkursy,...
blank

Polecamy