Postanowili sami zakasać rękawy i wziąć się do sprzątania. Uzbrojeni w worki na śmieci, jednorazowe rękawice i sekatory wyszli na ulice Piekoszowa, aby je uporządkować. Wspólnie z nimi sprzątał nawet wójt Zbigniew Piątek. Wszystko w ramach akcji „sprzątania świata”.

Z dobrymi humorami i pełni zapału do pracy ruszyli w teren, aby sprzątnąć nie tylko okoliczne ulice, ale też rowy, a nawet plac zabaw. Prace rozpoczęły się od pielęgnacji krzewów przy Urzędzie Gminy w Piekoszowie. Efektem mobilizacji piekoszowskich urzędników były ciężkie wory zebranych śmieci. Wśród sprzątających znalazł się nawet wójt, Zbigniew Piątek, który dając dobry przykład sam zakasał rękawy i pracował równie ciężko jak pozostali. – Wszyscy chcemy żyć w czystym miejscu. Myślę, że akcje takie jak ta, to doskonały przykład dla innych. Sprzątali nie tylko urzędnicy. W naszej gminie w akcję „sprzątania świata”włączają się szkoły, uczniowie, nauczyciele, strażacy. Apelujemy do innych, aby nie śmiecić – apeluje wójt Zbigniew Piątek.

Jak zgodnie podkreślali sprzątający w sobotni poranek urzędnicy, dbanie o środowisko jest niezwykle istotną kwestią. – Jeżdżąc po terenie naszej gminy na kontrole widzimy ile śmieci zalega w przydrożnych rowach i lasach. To nie do pomyślenia, że w dzisiejszych czasach, kiedy śmieci odbierane są dwa razy w tygodniu, ktoś może jeszcze wyrzucać je do rowu, do lasu, na okoliczne łąki, a to co znajdujemy tam przechodzi ludzkie pojęcie – mówi Marek Szczerba, kierownik referatu Inwestycji z Urzędu Gminy w Piekoszowie, który przypomina, że na terenie gminy działa także PSZOK, czyli punkt selektywnej zbiórki odpadów. – Korzystajmy z tego i nie zaśmiecajmy naszego środowiska – apeluje.

Każdego roku spod topniejącego śniegu wyglądają niestety nie tylko pierwsze kwiaty. Praktycznie wszędzie naszym oczom ukazują się w przydrożnych rowach całe stosy papierów, kartonów, butelek plastikowych i szklanych. Miejmy nadzieję, że w wyniku takich akcji, jak ta przeprowadzona przez piekoszowskich urzędników, wzrośnie świadomość niektórych mieszkańców i w znaczny sposób poprawi się wizerunek gminy Piekoszów. Jak podkreślają władze gminy Piekoszów, każdego roku odbywa się tutaj wielkie sprzątanie po zimie. Warto jednak pamiętać, że o porządek i czystość powinniśmy dbać każdego dnia. Bo w końcu czyste środowisko to nasza wspólna sprawa.


Galeria