https://www.gorno.pl/

10 czerwca w Bęczkowie w gminie Górno uroczyście zainaugurowano działalność świetlicy wiejskiej. Jak podkreśla wójt gminy Górno, to wynik dobrej współpracy pomiędzy samorządem gminy Górno, miejscową organizacją i proboszczem tutejszej parafii. 

Realizacja zadania ruszyła z początkiem stycznia tego roku. Inwestycja opiewała na kwotę stu tysięcy złotych i w całości była dofinansowana ze środków unijnych. Placówka powstała w centrum Bęczkowa w kaplicy, która do niedawna pełniła rolę kościoła parafialnego.

W ramach zadania wyremontowano pomieszczenia przygotowując stary obiekt pod utworzenie świetlicy. Pomieszczenie nie miało ogrzewania, została więc wybudowana kotłownia. Powstały również trzy łazienki.

Pomysł adaptacji starej kaplicy pod świetlicę wiejską narodził się w szeregach Stowarzyszenia Świętego Jana z Dukli. Poparł go proboszcz tutejszej parafii – Stanisław Zieliński oraz wójt gminy Górno – Przemysław Łysak, który udzielił dla organizacji pożyczki na remont pomieszczenia. Dzięki temu zabezpieczeniu prace mogły ruszyć już na początku roku.

Pracownicy Gminnego Ośrodka Kultury w Górnie pomogli napisać projekt i wniosek o dofinansowanie zadania ze środków unijnych. Dzięki temu pozyskana refundacja pokryła 100% kosztów realizacji przedsięwzięcia. – Otwarcie świetlicy wiejskiej w Bęczkowie to wynik dobrej współpracy i zaangażowania wielu osób. Cieszę się, że wspólnymi siłami udało się stworzyć ogólnodostępne miejsce. Z pewnością będzie ono szczególnie ważne dla prężnie działających tu zespołów, stowarzyszeń, ale i wszystkich mieszkańców – mówi Przemysław Łysak, wójt gminy Górno.

Wydarzeniu towarzyszyły liczne występy artystyczne. Był także pyszny tort.

Galeria