11 listopada o godzinie 9.00 mieszkańcy gminy Daleszyce uczczą 101. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Będzie msza święta, marsz niepodległości, apel poległych oraz symboliczne złożenie wiązanek pod pomnikiem na daleszyckim rynku oraz obeliskiem na daleszyckim cmentarzu.

Obchody Święta Niepodległości rozpoczną się zbiórką pod remizą OSP w Daleszycach. Następnie zebrani przemaszerują na rynek w Daleszycach pod pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego, gdzie delegacje złożone z przedstawicieli samorządu, jednostek organizacyjnych, szkół i instytucji złożą wiązanki kwiatów upamiętniając w ten sposób poległych.

O godzinie 10.00 w kościele parafialnym w Daleszycach zostanie odprawiona msza święta w intencji Ojczyzny. Po jej zakończeniu kolumna marszowa przejdzie pod obelisk na cmentarzu w Daleszycach, gdzie zostanie odczytany apel poległych. Tu także delegacje złożą wiązanki kwiatów.

– 11 listopada to symboliczna i bardzo ważna dla każdego Polaka data. Tego dnia oddajemy hołd wszystkim, którzy walczyli za naszą wolność. Obecnie wspólnym, obywatelskim obowiązkiem jest o tą wolność dbać i ją pielęgnować, a wartości patriotyczne przekazywać kolejnym pokoleniom. Dlatego serdecznie zapraszam wszystkich mieszkańców gminy Daleszyce do udziału w wydarzeniu. Spędźmy ten czas razem, pamiętając o bohaterach, dzięki którym możemy dziś mówić w języku polskim – podkreśla Dariusz Meresiński, burmistrz Miasta i Gminy Daleszyce.


Galeria