środa, 8 maja, 2024
Strona głównaSportUroczyste obchody 45-lecia Klubu Sportowego Polanie

Uroczyste obchody 45-lecia Klubu Sportowego Polanie

Zobacz

Polanie Pierzchnica świętowali 45-lecie istnienia klubu. 2 września rozegrano mecz drużyny juniorów Polan z Nidą Sobków. W wydarzeniu uczestniczył członek Zarządu Powiatu w Kielcach Mariusz Ściana.

Po zakończeniu meczu odbyła się prezentacja pierwszej drużyny prowadzonej przez trenera Waldemara Szpiegę. Urodziny klubu z Pierzchnicy uświetnili oldboje. Spotkanie zakończyło się remisem 2:2, a seria rzutów karnych nie przyniosła rozstrzygnięcia i przy wyniku 5:5 mecz został zakończony. W przerwach przeprowadzono liczne konkursy dla kibiców. Prezes klubu sportowego Marek Malinowski odebrał gratulacje od władz. Uhonorowani zostali również zasłużeni dla klubu z Pierzchnicy:

– Wojciech Szczukiewicz.

Po wręczeniu odznak i statuetek dla osób zasłużonych w klubie w Pierzchnicy, przedstawiono prezentację kadry B-klasowego zespołu w sezonie 2023/2024. W uroczystościach uczestniczyli również: burmistrz miasta i gminy Pierzchnica Stanisław Strąk, wiceprezes Świętokrzyskiego Związku Piłki Nożnej ds. prawno-organizacyjnych Przemysław Witkowski, sekretarz biura ŚZPN Maciej Cender i samorządowcy. Część oficjalną zakończono efektownym tortem z herbem Klubu, a po niej rozpoczęła się długo wyczekiwana „trzecia połowa”.