Ponad sześćdziesięciu wolontariuszy można było spotkać z puszkami Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na terenie gminy Piekoszów. Z kwesty i loterii fantowej przeprowadzonej przez Bibliotekę Centrum Kultury w Piekoszowie zebrano 21.997,33 złotych. To jednak nie wszystko. Nadal trwają licytacje internetowe. Jeszcze można się przyłączyć.

Podczas tegorocznego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy siedziba piekoszowskiego sztabu mieściła się w budynku Biblioteki Centrum Kultury w Piekoszowie. W dniu wielkiego finału z puszkami ruszyło kwestować ponad sześćdziesięciu wolontariuszy z terenu gminy Piekoszów. Można ich było spotkać już od samego rana. Nie zważając na przenikliwy mróz dzielnie zbierali pieniądze do puszek-skarbonek, bo jak sami podkreślali, warto pomagać potrzebującym. Najlepszą wolontariuszką na terenie gminy Piekoszów okazała się być Marta Majka, która uzbierała 1.517,41 złotych.

Oprócz kwestujących wolontariuszy pieniądze zbierano także podczas loterii fantowej i licytacji. – Sprzedaliśmy około stu losów – poinformował Andrzej Paździerz, dyrektor Biblioteki Centrum Kultury w Piekoszowie. Finał loterii odbył się 14 stycznia w siedzibie gminnego sztabu WOŚP w BCK w Piekoszowie, a zwycięzców punktualnie o godzinie 20:30 wylosował wójt, Zbigniew Piątek. Nagrodę główną w postaci podwójnego zaproszenia na tegoroczną zabawę ostatkową wygrała Gabrysia Wilk.

W sumie z loterii fantowej i z kwesty uzbierano na terenie gminy Piekoszów 21.997,33 złotych, które w całości zostaną przekazane na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. To jednak nie koniec zbiórek. Nadal trwa licytacja internetowa, do której przyłączyć się można jeszcze przez siedem dni. – Na aukcję internetową, z której środki przeznaczone zostaną dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wystawiliśmy między innymi koszulkę podarowaną przez Zbigniewa Piątka, wójta gminy Piekoszów, który był wielokrotnym medalistą Mistrzostw Polski, dwukrotnym olimpijczykiem i zwycięzcą Tour de Pologne. Licytujemy także puchar jubileuszowy z Barbórki firmy Nordkalk, zestaw kosmetyków i środków czystości od Partnerów Biznesowych Firmy FM WORLD POLSKA oraz bon o wartości 500 zł od Firmy GIMAX-TRUCK na kompleksową obsługę samochodową, w tym zakup opon, przegląd diagnostyczny, usługi wulkanizacyjne i usługi napraw warsztatowych – wymienia dyrektor Andrzej Paździerz i zachęca do licytowania. – Już dziś pragnę złożyć serdeczne podziękowania na ręce wszystkich zaangażowanych w kwestę wolontariuszy z terenu gminy Piekoszów, jak i dla organizatorów loterii fantowej i licytacji oraz dla darczyńców. Dzięki wam, już na dzień dzisiejszy udało się zebrać blisko 22 tysiące złotych. Zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału w licytacjach. Nadal można wesprzeć Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy – zachęca wójt, Zbigniew Piątek.


Cały czas trwają aukcje internetowe. Można licytować tutaj:

Zajrzyjcie tutaj –> AUKCJA WOŚP 2018 ALLEGRO

PUCHAR JUBILEUSZOWY NORDKALK<– kliknij

ZESTAW KOSMETYKÓW I ŚRODKÓW CZYSTOŚCI FM GROUP <– kliknij

WYLICYTUJ BON <– kliknij

Przypomnijmy, że w tym roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra dla wyrównywania szans w leczeniu noworodków. 26. Finał WOŚP już w najbliższą niedzielę!