Ostatnie tygodnie są bardzo dobrym czasem dla Uczniowskiego Klub Sportowego Sparta Daleszyce.

W czerwcu nasz zespół wywalczył swój historyczny awans do I ligi kobiet. I jako jedyny zespół z naszego województwa będzie występował w tej klasie rozgrywek. Później na plaży w Kołobrzegu zdobył wicemistrzostwo Polski w rozgrywkach beach soccera, a ostatnio w swoim debiucie na pierwszoligowych boiskach pokonał na inaugurację sezonu Wandę Kraków 4:2.

Sparta na stadionie w Daleszycach jako beniaminek zadebiutowała w I lidze. Na rozpoczęcie sezonu pokonała krakowską Wandę 4:2, a wszystkie cztery bramki dla Spartanek strzeliła Federica Dall’Ara, która została okrzyknięta bohaterką meczu.

– Cieszymy się z inauguracyjnego zwycięstwa. Pokazało to nam, że jesteśmy w stanie zdobywać punkty w pierwszej lidze. Latem skład naszej drużyny nie uległy większym zmianą. Gramy tak jak grałyśmy w drugiej lidze – mówiła po meczu Federica.


Sparta jest obecnie najwyżej grającym klubem kobiecym z województwa świętokrzyskiego. Można śmiało rzec to wizytówka świętokrzyskiej piłki kobiet oraz Miasta i Gminy Daleszyce.

Cieszymy się, że nasza drużyna tak dobrze rozpoczęła swój pierwszoligowy sezon. Znaczy to, że Sparta Daleszyce może mocno „namieszać” na tym szczeblu rozgrywek. Życzymy kolejnych punktów i bramek oraz zapraszamy do kibicowania naszym dziewczynom na stadionie w Daleszycach.

W kolejnym meczu Sparta zmierzy się z zespołem Rysy Bukowina Tatrzańska. Liczymy na komplet punktów przywieziony spod „samiuśkich Tater”- hej.

Mateusz Fąfara

Galeria