Już można pobrać w języku polskim matematyczną aplikację do nauki matematyki E-Maths. Stworzyli ją uczniowie Szkoły Podstawowej m. Henryka Sienkiewicza w Łosieniu wspólnie z zagranicznymi partnerami projektu pod hasłem „Empowering Mathematics Acquisition Through Handy Softwares”. Wszystko w ramach programu Erasmus+.
Uczniowie Szkoły Podstawowej m. Henryka Sienkiewicza w Łosieniu wspólnie ze swoimi zagranicznymi partnerami długo pracowali nad stworzeniem matematycznej aplikacji. – Nasza szkoła do realizacji dwuletniego programu Erasmus+ pt. „Empowering Mathematics Acquisition Through Handy Softwares” przystąpiła w roku szkolnym 2018/2019. Wszystkie zaplanowane działania realizujemy wspólnie ze szkołami partnerskimi z Hiszpanii, Francji, Turcji, Niemiec i Słowacji – mówią koordynatorzy projektu ze Szkoły Podstawowej w Łosieniu. A w ramach programu Erasmus+ aż piętnastu uczniów szkoły zyskało możliwość tygodniowego pobytu i uczęszczania do szkoły za granicą w krajach partnerskich. – Działania projektowe zostały nakierowane na podnoszenie kompetencji uczniów w zakresie języka angielskiego i korzystania z nowoczesnych technologii matematyki, co bezpośrednio wpłynęło na doskonalenie pracy zespołowej i projektowej. Poza tym, dodatkowo uczestnicy projektu mieli możliwość poznawania kultury i tradycji odwiedzanych krajów europejskich – wymieniają koordynatorzy.
Na tym jednak nie koniec. Uczestnicy projektu wspólnie pracowali między innymi nad stworzeniem matematycznej aplikacji, której zadaniem miało być proste i przyjemne nauczanie matematyki. – Stworzenie matematycznej aplikacji było jednym z etapów naszego programu realizowanego w ramach programu Erasmus+. Uczniowie kilku krajów musieli działać zespołowo, aby aplikacja ta powstała. Wspólnie udało im się tego dokonać – mówią koordynatorzy projektu.
Aplikacja do nauki matematyki E-Maths ma służyć jako pomoc w przyswajaniu wiedzy. – Ma też ułatwiać naukę matematyki i sprawić, że będzie ona przyjemniejsza, a trudne zadania matematyczne dzięki niej nie okażą się być wcale takie trudne – mówią zgodnie uczestnicy projektu, którzy stworzoną dzięki międzynarodowej współpracy aplikację już promowali w kolejnych szkołach na terenie gminy Piekoszów. Nauczycielka matematyki ze Szkoły Podstawowej w Łosieniu, Anna Ludwicka wraz z uczniami z klasy VI prezentowała działanie aplikacji i zachęcała do jej pobierania. – Początkowo aplikacja zawierała jedynie zadania dotyczące liczb, ale sukcesywnie była rozszerzana o kolejne zagadnienia. – Korzystając z aplikacji E-maths można nauczyć się matematyki poprzez zabawę. Zawiera ona bardzo ciekawe zadania i łamigłówki, które zostały napisane przez nauczycieli ze szkół partnerskich. E-maths jest już dostępna w języku polskim – mówi Anna Ludwicka, która wraz z uczniami i koordynatorami projektu zachęca do pobrania darmowej aplikacji na GOOGLE PLAY. – Dzięki niej nauka matematyki jest świetną zabawą i przyjemnością – przekonuje.