Przedszkolaki najlepsze

Przedszkolaki z Nowin bezapelacyjnie zwyciężyły w turnieju mikołajkowym. Ich przeciwnikami byli: biskup Marian Florczyk, piłkarze ręczni Sławomir Szmal i Radoslaw Wasiak, trener Michał Gębura, prezes Wodociągów Kieleckich Henryk Milcarz i wójt gminy Sitkówka-Nowiny Sebastian Nowaczkiewicz.

 

Impreza została zorganizowana przez fundację „Prom”.Naszym celem jest  promowanie sportu i nauka współzawodnictwa w duchu fair-play, a także łączenie zabawy z rozwojem sportowym – mówi Kornelia Bem-Kozieł z fundacji.


W wydarzeniu wzięli udział uczniowie szkół podstawowych i przedszkolaki z terenu gminy Sitkówka-Nowiny i podopieczni Domu Pomocy Społecznej ze Zgórska.

W meczach towarzyskich, jakie zostały rozegrane na początku turnieju przedszkolaki zmierzyły się z zaproszonymi gośćmi: biskupem Marianem Florczykiem, piłkarzami ręcznymi Sławomirem Szmalem i Radosławem Wasiakiem, trenerem Michałem Gęburą, prezesem Wodociągów Kieleckich Henrykiem Milcarzem i wójtem gminy Sitkówka-Nowiny Sebastianem Nowaczkiewiczem. – Cieszy mnie udział w takich spotkaniach. Dają one dużo radości zarówno najmłodszym, jak i nam samym – podkreślał Henryk Milcarz. Mecze rozegrali również uczniowie liceum sportowego w Nowinach z przedszkolakami, a także podopiecznymi Domu Pomocy Społecznej w Zgórsku.

Podczas turnieju uczniowie szkół podstawowych rozegrali rozgrywki sportowe w ramach projektu „Więcej niż Sport”  polegające na współzawodnictwie drużyn wraz z grupami kibiców konkurującymi ze sobą w trzech dyscyplinach: piłce nożnej, badmintonie i w biegach oraz w dwóch konkurencjach na wesoło. – W naszej gminie regularnie odbywają się turnieje, ktore sa rozgrywane między uczniami naszych szkół i zaproszonymi gośćmi. To nie tylko uczy zdrowej, sportowej rywalizacji, ale przede wszytskim integruje dzieci i młodzież. – podkreśla wójt Sebastian Nowaczkiewicz.

Galeria