poniedziałek, 13 maja, 2024
Strona głównaSportTrzy gole Karola Gilewski i trzecie miejsce Moravii Anna-Bud po meczu w Opatowie

Moravia Anna-Bud Morawica z kolejnym przekonującym zwycięstwem, tym razem dzięki trzem golom Karola Gilewskiego pokonali w Opatowie miejscowy OKS w ramach rozgrywek IV ligi Świętokrzyskiej. Po tej wygranej nasz zespół awansował na trzecie miejsce w tabeli.

Gilewski show w Opatowie

Moravia Anna-Bud przystąpiła do meczu w bez kilku podstawowych zawodników, m.in. kontuzje wyeliminowały Łukasza Zawadzkiego, Macieja Hornę, kapitana Bartłomieja Młynarczyka, Rostyslav Pryjmak oraz Arkadiusza Terecha. Ale z pozytywnym nastawieniem po zasłużonym zwycięstwie nad Orliczem i bardzo korzystnym bilansem nad broniącym się przed spadkiem Opatowskim Klubem Sportowym. Mecz rozpoczął się niefortunnie dla naszego zespołu, bo już w trzeciej minucie po błędzie w obronie gospodarze zdobywają prowadzenie. Nasza drużyna szybko dążyła do zmiany niekorzystnego wyniku i już w 20 minucie wyrównaliśmy, zamieszanie pod bramką rywali wykorzystał Karol Gilewski. Bramka bardzo podbudowała nasz zespół, który konstruował kolejne ataki i jedna z nich po strzale Kamila Miszczka i interwencji bramkarza gospodarzy, na bramkę zamienia ponownie Karol Gilewski. Chwilę wcześniej strzał Michała Rybusa zatrzymał się na poprzeczce. Druga połowa rozpoczęła się zgodnie z planami Moravii Anna-Bud, tuż po wznowieniu znakomitej sytuacji nie wykorzystał Mateusz Zawadzki, ale chwile później kolejne zamieszanie pod bramką przeciwnika wykorzystał Karol Gilewski gromadząc hat-trika. W miarę upływu czasu trener Maciej Śmiech posyłał w bój naszą młodzież na boisku pojawiali się Jakub Durlik, Kamil Jaroń (zmienił Karola Gilewskiego bohatera meczu), Karol Kochel, Paweł Bożek-Raćkos i „wciąż młodego” Damiana Detke. To już szóste zwycięstwo w dziewiątym spotkaniu z OKS-em i trzynasty zdobyty punkt na piętnaście możliwych podopiecznych Macieja Śmiecha pod jego wodzą. A już w niedzielę hit IV ligi, do Morawicy przyjeżdża lider Czarni Połaniec.

OKS Opatów – Moravia Anna-Bud Morawica                    1:3 (1:2)

Bramki zdobywali: Piotr Frańczak ‘3 dla OKS Opatów oraz Karol Gilewski ’20,’27 i ’53 dla Moravia Anna-Bud.

Skład Moravia Anna-Bud: Piotr Kubicki (’79 Karol Kochel) – Bartłomiej Wysocki, Mateusz Zawadzki, Karol Garbala, Maciej Woś (’79 Paweł Bozek-Raćkos)– Kamil Kubicki (’64 Damian Detka), Karol Gilewski (’75 Kamil Jaroń), Kamil Miszczyk (’69 Jakub Durlik), Wojciech Młynarczyk, Jakub Rabiej i Michał Rybus.

Żółtą kartkę otrzymał: Kamil Miszczyk ’66.