Trwają prace przy największej inwestycji drogowej w województwie Świętokrzyskim na terenie gminy Daleszyce — Rozbudowa drogi wojewódzkiej 764 Kielce — Staszów wraz z budową obwodnic Sukowa i Daleszyc.

Wartość inwestycji to ponad 140.000.000,00 zł. Kwota ta zawiera nie tylko wykonanie inwestycji, ale także wykup gruntów pod jej budowę. Na odcinku od granicy Kielc do Kranowa prace wykonywane są przez konsorcjum firm Fart i Trakt z Województwa Świętokrzyskiego.

Z kolei na fragmencie od Kranowa do granicy gmin Daleszyce i Raków zadanie wykonuje warszawska firma Budimex. W ramach inwestycji zostanie wykonane 22 km jezdni oraz ścieżki rowerowej, która będzie biegła obok drogi co będzie komfortowe dla cyklistów, którzy w ostatnim czasie dość często poruszają się po terenie naszej gminy.

Zaawansowane są prace w miejscach gdzie obecnie powstają nowe mosty m.in. w: Sukowie, Niestachowie, Daleszycach oraz Widełkach. Oprócz tego można dostrzec duży postęp przy układaniu nowej nawierzchni asfaltowej — odcinek od Niw do Cisowa jest już prawie w całości pokryty masą bitumiczną. Z dnia na dzień widać nowe fragmenty jezdni.


Inwestycja jest też ważna dla podróżujących z Kielc w kierunku Staszowa, zakłada skomunikowanie województw Świętokrzyskiego i Podkarpackiego przez most koło Połańca — łączy drogę krajową numer 73 w Kielcach z drogą krajową numer 79 w Połańcu i dalej z drogą wojewódzką numer 985 w Tuszowie Narodowym.

Mateusz Fąfara

 

Galeria