Będzie cieplej i zarazem oszczędniej. W szkole podstawowej w Marzyszu trwa termomodernizacja, której efekty widać już gołym okiem. Prace zakończą się jeszcze w tym półroczu.

Szkoła w Marzyszu doczekała się kompleksowego remontu. Zakończenie inwestycji wartej 306 000 tys. zł przewidziano na koniec czerwca tego roku. Termomodernizacja jest receptą na zmniejszenie zapotrzebowania na ciepło i co za tym idzie obniżeniem kosztów ogrzewania budynku przy jednoczesnej poprawie komfortu jego użytkowania. Szkoła zyska również nowa elewację, co znacznie poprawi estetykę budynku.

Zakres robót budowlanych obejmuje miedzy innymi: docieplenie stropodachu, wykonanie izolacji przeciwwodnej ścian zewnętrznych, renowację ścian cokołów, wymianę stolarki okiennej i drzwiowej, wymianę obróbek blacharskich okapów, daszków nad wejściem, parapetów, czyszczenie i malowanie krat zewnętrznych okien, balustrad i słupków stalowych daszków, malowanie skrzynek elektrycznych oraz wymianę instalacji odgromowej na środkowej części budynku.

To kolejna szkoła na terenie gminy Daleszyce, która już niebawem zyska całkiem nowe oblicze. Przypomnijmy, że prace termomodernizacyjne trwają równolegle w szkołach podstawowych w Sukowie i Daleszycach oraz gimnazjum w Daleszycach.


Galeria