Rozbudowa i modernizacja świetlicy wiejskiej w Komórkach idzie pełną parą. Zakończono już budowę ścian nośnych i ścian działowych.

Ekipa budowlana wykonała ponadto strop oraz konstrukcję drewnianą dachu na którym zamontowano już pokrycie dachowe. Kolejnym etapem prac będzie wymiana stolarki okiennej i drzwiowej.

Przypomnijmy, że w budynku świetlicy wiejskiej w Komórkach dobudowana zostanie kotłownia i nowe sale zajęć. Powstaną nowe pomieszczenia administracyjne, pomocnicze oraz garaż. Budynek po rozbudowie będzie miał konstrukcję tradycyjną. Obiekt zostanie wyposażony w niezbędne instalacje. Zostanie tu zamontowane centralne ogrzewanie i wentylacja grawitacyjna ze wspomaganiem. Inwestycja obejmuje również wykonanie instalacji wodno-kanalizacyjnej, odgromowej i elektrycznej.

Warto dodać, że samorząd Miasta i Gminy Daleszyce pozyskał na przebudowę świetlicy w Komórkach dofinansowanie, które zostało przyznane w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 i wyniesie blisko 230 tysięcy złotych.


Mateusz Fąfara

Galeria