Kompleksowy remont i termomodernizację przejdzie budynek Urzędu Gminy w Mniowie. W ramach zaplanowanych robót wymieniono tu już okna i właśnie ruszyły prace związane z budową szybu windy. Dzięki niej niepełnosprawni i starsi mieszkańcy będą mogli swobodnie poruszać się po Urzędzie. Powstanie też sala konferencyjna i dodatkowe pomieszczenia administracyjne. Wszystko ma być gotowe z końcem sierpnia.

Urząd Gminy w Mniowie już niebawem zyska zupełnie nowy blask. W ramach termomodernizacji prace rozpoczęto od wymiany okien. Wymienione zostaną także drzwi zewnętrzne, a ściany budynku będą docieplone. Wymiany doczeka się także cała instalacja wewnętrzna centralnego ogrzewania wraz z grzejnikami wyposażonymi w zawory termostatyczne, a oświetlenie będzie tu energooszczędne. Na dachu budynku zamontowane zostaną panele fotowoltaiczne.

Zmiany zajdą także wewnątrz budynku. – Właśnie ruszyły prace związane z budową szybu windy. Zgodnie z projektem powstanie ona wewnątrz Urzędu nieopodal klatki schodowej. Szyb windy będzie w miejscu istniejących w tym momencie dwóch pokoi biurowych, po jednym na każdym z pięter. Każdy z tych pokoi zostanie częściowo zagospodarowany pod windę, a pozostała ich część będzie dobudowana do przyległych pokoi tworząc dla nich zaplecze – wyjaśnia wójt gminy Mniów, Piotr Wilczak.

Na tym jednak nie koniec robót, jakie zostaną przeprowadzone wewnątrz Urzędu Gminy. Wymienione zostaną wszystkie drzwi wewnętrzne, pomalowane będą ściany i położone zostaną nowe podłogi wraz z posadzkami. Zupełnie nowego blasku nabiorą także łazienki, w których zaplanowano wymianę płytek i sanitariatów. Dodatkowo powstanie także łazienka dla osób niepełnosprawnych. Zagospodarowane będzie też poddasze budynku, gdzie powstanie sala konferencyjna, osiem pokoi, pokój Biura Rady Gminy Mniów, a także łazienka. Tu również będzie się można dostać windą. Całe poddasze w związku z planowanym zagospodarowaniem będzie podniesione do góry.


Wyłonionym w drodze przetargu wykonawcą inwestycji została firma CENEA Inżynieria i Komputery. Inwestycja kosztuje 1 milion 852 tysiące złotych. Warto dodać, że na termomodernizację budynku Urzędu gmina pozyskała blisko pół miliona złotych dofinansowania w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego. Zgodnie z podpisaną z wykonawcą umową, a także z opracowanym przez wykonawcę harmonogramem cały remont wraz z termomodernizacją budynku i zagospodarowaniem poddasza potrwa do końca sierpnia bieżącego roku. Po zakończeniu wszystkich prac budynek zyska całkowicie nowy wizerunek, a także przyjazną mieszkańcom i użytkownikom funkcjonalność.

Galeria