Do 30 listopada 2020 r. można składać wnioski do konkursu Świętokrzyski Racjonalizator. To nagroda ustanowiona przez Sejmik Województwa Świętokrzyskiego w 2009 roku, a jej głównym celem jest wyłonienie szczególnie wartościowych inicjatyw w najważniejszych obszarach aktywności gospodarczej, które wnoszą znaczący wkład w innowacyjny rozwój województwa świętokrzyskiego.
W konkursie rozpatrywane są rozwiązania, na które Urząd Patentowy RP udzielił ochrony (patentu na wynalazek lub prawa ochronnego na wzór użytkowy) w roku kalendarzowym poprzedzającym daną edycję konkursu, oraz projekty wynalazcze (wynalazki i wzory użytkowe) zgłoszone do ochrony w Urzędzie Patentowym RP, także w roku kalendarzowym poprzedzającym daną edycję konkursu.
Uczestnikami konkursu mogą zostać:
- osoby fizyczne, w tym osoby prowadzące działalność gospodarczą,
- mikro, małe, średnie i duże przedsiębiorstwa,
- uczelnie i jednostki badawczo-rozwojowe,
- ośrodki transferu technologii,
- inkubatory przedsiębiorczości,
- inkubatory technologiczne.
Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest posiadanie siedziby/miejsca zamieszkania na terenie województwa świętokrzyskiego.
Zgłoszone rozwiązania podlegają ocenie przez Komisję Konkursową, która przyznaje nagrody pieniężne twórcom tych rozwiązań. W skład Komisji wchodzą przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego, czołowych instytucji otoczenia biznesu i świata nauki z regionu, rzecznik patentowy oraz przedstawiciel Urzędu Patentowego Rzeczypospolitej Polskiej.
Formularz zgłoszeniowy, regulamin konkursu oraz inne szczegółowe informacje dotyczące tegorocznej edycji są dostępne w wersji elektronicznej na stronie internetowej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego
Szczegółowe informacje – Sekretariat Konkursu:
Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego
Departament Inwestycji i Rozwoju
Oddział ds. Promocji Gospodarczej Regionu
ul. Sienkiewicza 63, 25-002 Kielce
tel.: 41 365 81 81; fax: 41 365 81 91
www.swietokrzyskie.pro
Świętokrzyski Racjonalizator – formularz zgłoszeniowy