3.5 C
Kielce
niedziela, 22 grudnia, 2024
Strona głównaOświataSzkoła w Piekoszowie z dużym dofinansowaniem unijnym na zakup nowoczesnego doposażenia i...

Szkoła w Piekoszowie z dużym dofinansowaniem unijnym na zakup nowoczesnego doposażenia i cyfrowe szkolenia

Zobacz

Nowoczesna pracownia komputerowa, laptopy z pełnym oprogramowaniem i multimedialnym programem edukacyjnym, dodatkowe godziny dydaktyczne z wykorzystaniem nowoczesnych technologii informacyjno-komunikacyjnych, a także nauka programowania i wsparcie szkoleniowe dla nauczycieli. Szkoła w Piekoszowie rusza z kolejnym projektem. Wszystko to dzięki pozyskanemu przez władze gminy Piekoszów unijnemu dofinansowaniu.

Nowoczesny sprzęt lada dzień trafi do Szkoły Podstawowej w Piekoszowie. Władze gminy pozyskały na jego zakup, a także na dodatkowe zajęcia dla uczniów i szkolenia w zakresie nowoczesnych technologii informacyjno-komunikacyjnych nieco ponad 157 tysięcy złotych. Projekt pod nazwą „Piekoszów ze wsparciem TIK” otrzymał dofinansowanie w ramach Poddziałania 08.03.03 Rozwój edukacji kształcenia ogólnego w zakresie stosowania TIK realizowanego w Zespole Placówek Oświatowych w Piekoszowie. Ogólna wartość projektu opiewa na kwotę blisko 182 tysięcy złotych. – To środki dzięki którym będziemy mogli po raz kolejny wzbogacić ofertę edukacyjną. W poprzednich latach udało nam się pozyskać blisko 800 tysięcy złotych dofinansowania w ramach projektu pod hasłem „Nowoczesne technologie w aktywnej szkole”. Całość zadania kosztowała wtedy 900 tysięcy złotych, a za pozyskane środki kupiliśmy monitory interaktywne, laptopy z oprogramowaniem, zestawy do nauki programowania, w skład których poza tabletami weszły nawet roboty do programowania i dywany interaktywne. Nowoczesne lekcje przyszłości w naszych szkołach już są prowadzone od dawna. Bardzo się cieszę, że udało nam się po raz kolejny pozyskać środki zewnętrzne na doposażenie tym razem szkoły w Piekoszowie. Daje to naszym uczniom możliwość zdobycia dodatkowej wiedzy oraz szczególnych kompetencji. Według mnie nowoczesne technologie to właściwy kierunek rozwoju edukacyjnego. Staramy się, aby uczniowie byli bardzo dobrze wyposażeni, a nauka szła z postępem – podkreśla wójt gminy Piekoszów, Zbigniew Piątek.

Umowę na dofinansowanie projektu wójt Zbigniew Piątek podpisał wraz ze skarbnik gminy Magdaleną Smolarczyk-Korbą w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego z marszałkiem województwa Andrzejem Bętkowskim oraz z wicemarszałek Renatą Janik. – W ostatnim dniu maja, a więc w ostatnim możliwym terminie podpisaliśmy kolejny pakiet umów na doposażenie informatyczne świętokrzyskich szkół z części społecznej Regionalnego Programu Operacyjnego. Było to duże wyzwanie organizacyjne zarówno dla dyrektor Departamentu Wdrażania Europejskiego Funduszu Społecznego UMWŚ Katarzyny Kubickiej, wicedyrektora Artura Potaczały oraz zespołu pracowników Departamentu Wdrażania EFS, jak i dla samych beneficjentów. Błyskawiczne negocjacje, przygotowanie uchwał Zarządu Województwa, gromadzenie wymaganych załączników, a wszystko to musiało się zakończyć w maju, czyli w okresie obowiązywania obecnego kursu euro. Jak mówią sportowcy „rzutem na taśmę” udało się i dzięki temu uratowaliśmy osiem kolejnych projektów przed odłożeniem na półkę – podkreślała wicemarszałek województwa świętokrzyskiego, Renata Janik, gratulując beneficjentom i życząc sukcesów w realizacji projektów.

Jak poinformował podczas uroczystego podpisania umów marszałek Andrzej Bętkowski, celem projektów, które właśnie otrzymały wsparcie jest poprawa wykorzystania technologii komputerowych na zajęciach w szkołach podstawowych i liceach. – Cieszę się, że samorządowcy postanowili sięgnąć po te środki, które skierowane zostaną na podniesienie umiejętności w zakresie wykorzystywania nowych technologii, zarówno wśród uczniów, jak i nauczycieli – mówił marszałek Andrzej Bętkowski podczas uroczystego podpisania umów.

Dzięki dodatkowym środkom dzieci i młodzież ze Szkoły Podstawowej w Piekoszowie skorzystają z „cyfrowych” lekcji, a także z różnorodnych dodatkowych zajęć i warsztatów z wykorzystaniem komputerów, Internetu oraz sprzętu multimedialnego. W ramach projektu, którego realizacja potrwa do 30 czerwca 2022 roku w szkole w Piekoszowie zostanie utworzona nowoczesna pracownia komputerowa na 24 stanowiska. Poza tym, będą zakupione dwie pracownie komputerowe – mobilne w postaci dwunastu laptopów z pełnym oprogramowaniem i multimedialnym programem edukacyjnym. Zostaną też przeprowadzone dodatkowe lekcje dydaktyczne na oddział z matematyki, języka angielskiego i innych przedmiotów z wykorzystaniem technologii informacyjno – komunikacyjnej. Uczniowie przejdą też naukę programowania, a nauczyciele zostaną objęci szkoleniem w zakresie TIK i wykorzystania mobilnych pracowni TIK.

Galeria

Aktualności

Warsztaty świąteczne w Centrum Kultury i Bezpieczeństwa w Zajączkowie. Piękne wianki i radość tworzenia

W Centrum Kultury i Bezpieczeństwa w Zajączkowie odbyły się warsztaty rękodzielnicze, podczas których mieszkańcy mieli okazję nauczyć się zdobienia...

Polecamy