Odnowienie zaplecza kuchennego, malowanie korytarzy przy sali gimnastycznej, wymiana płytek przy bocznym wejściu i remont filarów. Właśnie trwają prace remontowe w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Mniowie. Dzięki nim niebawem kolejne części szkoły zyskają zupełnie nowy blask.

Po kompleksowym remoncie łazienek w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Mniowie, remoncie korytarza łączącego starą część szkoły z budynkiem gimnazjum, a także po remoncie ścian i szatni dla dziewcząt oraz chłopców w holu sportowym przyszedł czas na kolejne inwestycje. Tym razem pełną parą idą prace malarskie korytarzy obok sali gimnastycznej. – Ściany korytarzy były już w tym miejscu mocno zniszczone i wymagały remontu – mówi wójt gminy Mniów, Piotr Wilczak. – Sporo jest tu jeszcze do zrobienia. Póki co, drobniejsze prace remontowe, jak szpachlowanie ścian i malowanie przeprowadzamy własnym sumptem, a wykonują je pracownicy interwencyjni. Na chwilę obecną tyle możemy zrobić. Mamy jednak nadzieję, że uda nam się ruszyć z większymi pracami, na które cały czas szukamy zewnętrznych źródeł dofinansowań. Już złożyliśmy wniosek o przyznanie środków ministerialnych na kompleksowy remont sali gimnastycznej. Czekamy na decyzję i mamy nadzieję, że uda nam się pozyskać tę rządową dotację. Jeżeli tak się stanie, to prace ruszą jeszcze w tym roku – zapowiada wójt, Piotr Wilczak. Warto przypomnieć, że kompleksowy remont sali gimnastycznej w szkole podstawowej w Mniowie oszacowano na kwotę nieco ponad 676 tysięcy złotych. Na realizację tego zadania gmina stara się o 70 procent dofinansowania z Ministerstwa Sportu i Turystyki, co dałoby kwotę 473 tysięcy złotych dotacji.

Poza odnowieniem ścian korytarzy obok sali gimnastycznej trwają także prace związane z wymianą posadzki przy wejściu bocznym do szkoły, gdzie kładzione są nowe płytki. Zupełnie nowego blasku nabrało już zaplecze kuchenne i stołówka. Ściany zostały tu wyszpachlowane i pomalowane. Roboty wykonywane są także na zewnątrz budynku, a konkretnie na jego dachu. Wyłoniona w drodze zapytania ofertowego firma Dachy Bednarczyk remontuje filary wentylacyjne. – Prace te były konieczne do przeprowadzenia, ponieważ krusząca się cegła zagrażała bezpieczeństwu. Tym razem filary zostaną porządnie zabezpieczone – mówi wójt gminy Mniów, Piotr Wilczak. Remont filarów wentylacyjnych budynku Szkoły Podstawowej w Mniowie ma potrwać do końca maja. Jego koszt opiewa na blisko 30 tysięcy złotych.


Galeria