https://www.gorno.pl/

Były kwiaty, serdeczne życzenia, konkursy i niespodzianki – tak 8 marca w Gminnym Ośrodku Kultury w Górnie świętowano Dzień Kobiet. A wszystko z dużym przymrużeniem oka.

Dużą dozą humoru wykazał się wójt gminy Górno Przemysław Łysak, który opowiedział zebranym paniom zabawne anegdoty o roli kobiety w życiu mężczyzny.  Złożył też piękne życzenia. – W tak wyjątkowym dniu, jakim jest Święto Kobiet chciałbym życzyć wszystkim paniom zdrowia i pogody ducha, aby stale otaczały was szczere i kochające osoby, a to czego zapragniecie było zawsze w zasięgu ręki – mówił wójt Przemysław Łysak. Do życzeń dołączył Przewodniczący Rady Gminy, Janusz Bednarz. Panowie wspólnie wręczyli dla każdej z pań piękne tulipany.

Spotkanie uatrakcyjniły liczne występy artystyczne. Przed zebraną publicznością wystąpiły uczestniczki warsztatów wokalnych Gminnego Ośrodka Kultury: Maja Kowalicka, Gabriela Kowalicka, Malwina Bugajska, Weronika Kmieć oraz Paulina Waldon. Dla pań zaśpiewało także Gminne Koło Gospodarzy, a Bronisław Skowroński wyrecytował wiersz własnego autorstwa.

To jednak nie koniec atrakcji podczas Dnia Kobiet w Górnie. Panie zostały zaproszone do udziału w licznych konkursach. Nie były to łatwe zadania, ale z pewnością bardzo zabawne. Kobiety musiały wzbić się na wyżyny własnej kreatywności i zaprezentować się w trakcie śpiewu, tańca, recytacji wierszy i gry na instrumencie. Każda uczestniczka konkursu otrzymała ciekawą nagrodę. Jak podkreśliły panie, zabawa przysporzyła mnóstwa zabawy i spontanicznego śmiechu.

Co ważne, kobiety nie zapomniały także o zbliżającym się Dniu Mężczyzn. Z tej okazji wręczyły wszystkim obecnym na uroczystości panom imienne kubki. Spotkanie zakończyło się wspólnym biesiadowaniem.

Galeria