3.5 C
Kielce
niedziela, 17 listopada, 2024
Strona głównaKulturaŚwiąteczne spotkanie z zespołami śpiewaczy

Świąteczne spotkanie z zespołami śpiewaczy

Zobacz

Blisko 90 artystów ludowych zaśpiewało wspólnie kolędę „Wśród nocnej ciszy” podczas wigilijnego spotkania starosty kieleckiego Michała Godowskiego z przedstawicielami zespołów śpiewaczych z powiatu kieleckiego. Świąteczne spotkanie odbyło się w niedzielę, 17 grudnia w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach.

Przy wigilijnym stole zasiedli starosta kielecki Michał Godowski, członek Zarządu Powiatu w Kielcach Marek Kwiecień i przedstawiciele zespołów śpiewaczy z terenu powiatu kieleckiego. – Śmiało możemy powiedzieć, że powiat kielecki ludowizną stoi. Spotykamy się z państwem na różnych plenerowych imprezach. Niestety, nigdy w tak szerokim gronie. Zależało mi na naszym wspólnym spotkaniu, a ten przedświąteczny czas, w znacznym stopniu przyczynia się do organizacji takiego wydarzenia. Nie wyobrażam sobie, jak wyglądałby nasz powiat, gdyby nie państwo oraz wasza działalność i zaangażowanie. Poprzez nasze spotkanie, chcemy pokazać państwu, że jesteśmy dumni z was i naszej kultury ludowej – mówił Michał Godowski.

Uroczystość rozpoczął występ artystyczny ludowego zespołu dziecięcego Górne Nutki przy akompaniamencie kapeli Ciekoty, w składzie: Adam Młodawski, Leszek Steć i Grzegorz Michta. Młodzi artyści, tak swoim występem oczarowali publiczność, że zaśpiewała ona z wspólnie z nimi jedną z najpiękniejszych kolęd – „Wśród nocnej ciszy” . – To był spontaniczny i wyjątkowy występ. Myślę, że długo pozostanie on w naszej pamięci – powiedział starosta. Na tym nie zakończyło się wspólne kolędowanie. Członkowie zespołów ludowych pod przewodnictwem kapeli Ciekoty śpiewali najpiękniejsze pieśni bożonarodzeniowe.

Podczas spotkania starosta poinformował artystów ludowych o planach stworzenia publikacji książkowej na temat zespołów działających na terenie powiatu. – W tym roku wsparliśmy wyjątkową książkę o jednostkach ochotniczych straży pożarnych z powiatu kieleckiego. Publikację tę posiada każda ochotnicza straż w naszym powiecie. Chcemy też uhonorować działalność zespołów ludowych, których tradycje przekazywane są często z pokolenia na pokolenie. Myślę, że będzie to cenna publikacja – dodał Michał Godowski. – To wspaniały pomysł, by powstała publikacja na nasz temat. Poczuliśmy się, że jesteśmy wyjątkowi i że nasza praca społeczna jest dobrze odbierana – powiedziały członkinie zespołu śpiewaczy Makoszanki z gminy Bieliny.

 

Galeria

Aktualności

Chęciny inwestują w seniorów – rusza szeroki program wsparcia dzięki unijnemu dofinansowaniu

 Blisko siedmiuset seniorów z gmin powiatu kieleckiego, w tym także z gminy Chęciny i z Kielc, spotkało się w Centrum Kongresowym Targów Kielce podczas...

Polecamy