piątek, 26 kwietnia, 2024
Strona głównaSportSukces zapaśniczki z gminy Morawica

Sukces zapaśniczki z gminy Morawica

W dniach 25-26 września b.r. odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorek w zapasach kobiet. W zawodach udział wzięły reprezentantki klubu LKS Znicz Chęciny. Absolwentka Szkoły Podstawowej w Dębskiej Woli i mieszkanka gminy Morawica, Weronika Skóra wywalczyła w nich miejsce na podium.

W ostatnią sobotę i niedzielę września odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorek w zapasach kobiet. Zawody odbyły się w Hali Widowiskowo Sportowej, w Siedlcach. Wystąpiły w nich zawodniczki z klubu LKS Znicz Chęciny. Zrzeszona w tym klubie sportowym, mieszkanka gminy Morawica Weronika Skóra, zdobyła brązowy medal w kategorii 53 kg. Na piątym miejscu uplasowała się jej klubowa koleżanka, Julia Kabała, w kategorii 55 kg.

-Zawodniczki były najmłodsze w swojej grupie wiekowej, zatem ich sukces tym bardziej cieszy– podkreślają trenerzy klubowi. –Dziewczyny mają w sobie olbrzymi potencjał, a odniesione zwycięstwa są dla nich wspaniałą motywacją i zachętą do dalszej pracy– dodają trenerzy.