Strawczyn to jedno z niewielu miejsc w województwie świętokrzyskim, które może pochwalić się ogromnym kompleksem rekreacyjno-sportowym. Na terenie gminy znajduje się kryta pływalnia, bieżnia lekkoatletyczna, korty tenisowe oraz zalew o powierzchni aż 10 hektarów – każdy znajdzie tu coś dla siebie. Na wczasowiczów czekają piękne okolice i mnóstwo atrakcji, a także duże rabaty cenowe.

Bezpieczny zalew

Zalew w Strawczynie położony jest w niezwykłym miejscu, otulonym Suchedniowsko – Oblęgorskim Parkiem Krajobrazowym, na obrzeżach Gór Świętokrzyskich. Zbiornik wodny otoczony jest 1800 metrową promenadą spacerowo-rowerową i 32 metrowym molem. Na terenie zalewu można korzystać z dwóch drewnianych domków, jak również specjalnie przygotowanych miejsc do grillowania. Dla dzieci jest tu plac zabaw i boisko do piłki plażowej. Obok zalewu znajdują się punkty gastronomiczne z lodami, goframi, zapiekankami oraz zimnymi napojami. Chętni mogą również wypożyczyć rowerki wodne, a dla miłośników wędkarstwa wyznaczono specjalne miejsca do wędkowania.

Nad zalewem znajduje się strzeżone kąpielisko, które jest czynne codziennie, a nad bezpieczeństwem kąpiących do końca sierpnia czuwają ratownicy Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Plażowicze mogą czuć się tu bezpiecznie. Co więcej, osoby zainteresowane ratownictwem, mają możliwość odbycia kursu ratownika.


Gdy pogoda nie dopisze – na basen!

W pobliżu zalewu znajduje się kompleks rekreacyjno-sportowy, gdzie na wczasowiczów czeka mnóstwo atrakcji. Do ich dyspozycji są korty tenisowe, bieżnia lekkoatletyczna i kryta pływalnia.

W czasie wakacji przewidziano dla wszystkich atrakcyjne rabaty cenowe. Na basenie w dni powszednie, w godzinach od 8.00 do 16.00 obowiązuje promocja „2 za 1”, czyli dwie godziny pobytu na pływalni w cenie jednej. Prowadzone są tu również wakacyjne kursy nauki pływania. Podczas wakacji obowiązuje też 20% zniżki na wszystkie zajęcia fitness. O szczegóły można pytać pod numerem telefonu: 41 333 57 97.

Galeria