3.5 C
Kielce
poniedziałek, 23 grudnia, 2024
Strona głównaAktualności„Stop wirusowi!”. Kolejne środki ochrony osobistej trafiły do świętokrzyskich lecznic

„Stop wirusowi!”. Kolejne środki ochrony osobistej trafiły do świętokrzyskich lecznic

Zobacz

Departament Ochrony Zdrowia Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego przekazał Regionalnemu Centrum Naukowo-Technologicznemu w Podzamczu, Wojewódzkiemu Szpitalowi Specjalistycznemu im. Św. Rafała w Czerwonej Górze oraz Świętokrzyskiemu Centrum Psychiatrii w Morawicy środki ochrony osobistej zabezpieczające przed zarażeniem koronawirusem. Województwo Świętokrzyskie realizuje projekt „Stop wirusowi!” współfinasowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, w którym jednym z zadań jest zakup tego rodzaju środków dla pracowników podmiotów leczniczych podległych samorządowi województwa.

Celem projektu „Stop wirusowi!” o wartości 32,5 mln zł jest zapewnienie bezpieczeństwa pracy ludziom z „pierwszej linii frontu” walki z koronawirusem – lekarzom, pielęgniarkom, technikom medycznym oraz pozostałej kadrze placówek ochrony zdrowia, podległych samorządowi województwa. W ramach tego projektu finansowanych jest osiem zadań.

Jednym z nich są właśnie zakupy środków ochrony osobistej przez partnerów projektu: Wojewódzki Szpital Zespolony w Kielcach, Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Czerwonej Górze, Świętokrzyskie Centrum Rehabilitacji w Czarnieckiej Górze, Świętokrzyskie Centrum Psychiatrii w Morawicy, Regionalne Centrum Naukowo-Technologiczne w Podzamczu oraz Świętokrzyskie Centrum Ratownictwa Medycznego i Transportu Sanitarnego w Kielcach, a także Departament Ochrony Zdrowia UMWŚ.

– Wczoraj dostarczono nam 5000 kombinezonów w rozmiarze L i XL, ponad 3000 przyłbic i nieco ponad 3000 masek – mówi Bogumiła Niziołek, dyrektor Departamentu Ochrony Zdrowia Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego. – Już wczoraj Regionalnemu Centrum Naukowo-Technologicznemu w Podzamczu, zgodnie ze zgłoszonym zapotrzebowaniem, przekazaliśmy 1000 kombinezonów,  2500 masek i 50 przyłbic, z kolei dziś do Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Czerwonej Górze wysłaliśmy 2500 kombinezonów, 1300 masek i 1000 przyłbic, zaś Świętokrzyskiemu Centrum Psychiatrii w Morawicy przekazaliśmy 2000 kombinezonów i 2000 przyłbic – dodaje.

 

Galeria

Aktualności

Warsztaty świąteczne w Centrum Kultury i Bezpieczeństwa w Zajączkowie. Piękne wianki i radość tworzenia

W Centrum Kultury i Bezpieczeństwa w Zajączkowie odbyły się warsztaty rękodzielnicze, podczas których mieszkańcy mieli okazję nauczyć się zdobienia...

Polecamy