3.5 C
Kielce
piątek, 22 listopada, 2024
Strona głównaOświata„Staże zagraniczne - droga ku lepszej przyszłości”

„Staże zagraniczne – droga ku lepszej przyszłości”

Zobacz

Realizacja praktyki zawodowej przez uczniów PZS w Łopusznie jest projektem adresowanym do uczniów klas II i III i IV kształcących się w zawodzie: technik informatyk, technik usług fryzjerskich. Uczestnikami praktyk zawodowych byli uczniowie z odpowiednią  znajomością  języka  angielskiego oraz najlepszymi wynikami w nauce. 

Projekt zakładał przeprowadzenie 2-tygodniowych praktyk zawodowych dla jednej grupy 28-osobowej wraz z opiekunami. Na miejsce praktyk wybrano Grecję. Wszyscy uczestnicy praktyk byli po odpowiednim przygotowaniu teoretycznym oraz praktycznym w swoim zawodzie. Praktyki  były znakomitym uzupełnieniem nauki w szkole oraz okazją do analizy porównawczej polskich i zagranicznych miejsc pracy. Pozwoliły uczniom na doskonalenie umiejętności interpersonalnych i językowych, radzenia sobie w nowych sytuacjach, lepszego zarządzania czasem i posiadanymi pieniędzmi. Wszystko to zaowocuje lepszym startem w dorosłą przyszłość. Przyczyniło się do kreowania postaw przedsiębiorczych czy podniesienia poczucia własnej wartości. Projekt pozwolił na uwrażliwienie młodzieży na różnice mentalne i kulturowe obu krajów.

Uczestnicy: ok. 28 uczniów PZS w Łopusznie oraz towarzyszących im 3 nauczycieli szkoły

Opis (cele, rezultaty, działania): Realizacja mobilności międzynarodowej dla uczniów szkoły, polegająca na realizacji zagranicznych staży, mająca na celu wzmocnienie ich kompetencji zawodowych i językowych. Mobilności będą sprowadzały się do jednego wyjazdu grupy na okres dwóch tygodni do Grecji lub Włoch.

Inne uwagi: Projekt finansowany w 100% ze środków UE (Erasmus+), zaliczka 80%, po zakończeniu projektu płatność końcowa 20%.

Cele projektu to:

  • Podniesienie kwalifikacji uczestników;
  • Rozwijanie ich kompetencji i umiejętności zawodowych;
  • Zwiększenie ich szans na regionalnym i europejskim rynku pracy;
  • Rozwinięcie umiejętności komunikowania się w języku obcym z użyciem terminologii specjalistycznej i mowy potocznej;
  • Przełamywanie barier kulturowych;
  • Podniesienie jakości usług świadczonych w zakładach pracy;
  • Zwiększenie motywacji do dalszego rozwoju zawodowego;
  • Rozwój umiejętności pracy w grupie oraz radzenia sobie z różnymi problemami;
  • Nauka efektywnego zarządzania czasem i otrzymaną gotówką.

Więcej informacji o projekcie.

Galeria

Aktualności

Sesja Rady Miejskiej w Morawicy

Na podstawie § 18 ust. 3 Statutu Miasta i Gminy Morawica przyjętego uchwałą Nr II/5/18 Rady Miejskiej w Morawicy z dnia 27...

Polecamy