Niech codzienny trud zostanie uhonorowany szacunkiem społecznym i ludzką życzliwością, aby był również źródłem satysfakcji – powiedział do nowo wybranych sołtysów z terenu gminy Zagnańsk starosta kielecki Mirosław Gębski podczas spotkania w gminie.

11 czerwca w sali konferencyjnej Urzędu Gminy w Zagnańsku odbyło się pierwsze oficjalne spotkanie z sołtysami gminy Zagnańsk. Na to wyjątkowe wydarzenie został zaproszony starosta kielecki Mirosław Gębski. Samorządowiec dziękując sołtysom, zaznaczył, że wszyscy pracują na rzecz samorządu, małych ojczyzn. Życzył odpowiedzialnej i sumiennej pracę na rzecz rozwoju sołectwa.

– Wierzę, że czas będzie upływał Państwu pod znakiem aktywnej działalności, w miłym i przyjaznym otoczeniu mieszkańców. To jest niezwykle budujące, że na płaszczyźnie samorządowej udaje nam się znaleźć – to co nas łączy a nie dzieli, stawiając dobro i bezpieczeństwo naszych mieszkańców jako sprawy nadrzędne – powiedział.

Wójt gminy Zagnańsk – Wojciech Ślefarski podziękował mieszkańcom za udział w wyborach swoich lokalnych przedstawicieli, a sołtysom pogratulował wyboru. Przewodnicząca Rady Gminy, Urszula Jończyk  złożyła życzenia nowym sołtysom i zaprosiła do współpracy z radnymi.


– Dziś sołectwo jest jednostką pomocniczą gminy, na czele której stoi sołtys jako organ wykonawczy i w obecnej sytuacji potrzeba posiadania lidera wiejskiego wcale nie zanika, ale wręcz zwiększa się – powiedział wójt.

W spotkaniu wział  także udział wiceprzewodniczący sejmiku województwa – Henryk Milcarz.

Galeria