Budowa chodnika w miejscowości Szczukowice była tematem spotkania członka Zarządu Powiatu w Kielcach Cezarego Majchra z radną gminy Piekoszów – Dorotą Łukasik i sołtys sołectwa Szczukowice – Teresą Kubuś.

– Chodnik przy drodze powiatowej jest długo wyczekiwaną przez mieszkańców inwestycją – argumentowała radna Dorota Łukasik. – Wąskimi poboczami przy drodze poruszają się dzieci i młodzież idące do szkoły. Dodatkowo na drodze jest wzmożony ruch samochodowy, który stanowi zagrożenie dla bezpieczeństwa użytkowników.

Sołtys Teresa Kubuś dodała, że z drogi korzystają także mieszkańcy innych miejscowości, jak Porzecza, Brynicy i Miedzianej Góry. Dodatkowo jest przejazd kolejowy. – Co istotne chodniki prowadziłby do przystanków komunikacji autobusowej, z których korzystają również dzieci – dodała. Członek Zarządu Cezary Majcher zadeklarował pomoc samorządu powiatowego w realizacji tej inwestycji. Poprosił dyrektora Powiatowego Zarządu Dróg w Kielcach – Zbigniewa Wróbla o sprawdzenie jaka jest możliwość budowy chodnika i pozyskania funduszy na niego. – Będziemy starali spotkać się z wójtem Piekoszowa, Zbigniewem Piątkiem, który wielokrotnie na poprzednich spotkaniach deklarował chęć współpracy i wsparcia tej inwestycji – mówi Cezary Majcher.


Galeria