3.5 C
Kielce
poniedziałek, 23 grudnia, 2024
Strona głównaAktualnościSpotkanie opłatkowe w Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych w Kielcach

Spotkanie opłatkowe w Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych w Kielcach

Zobacz

Marszałek Andrzej Bętkowski wziął udział w wigilijnym spotkaniu opłatkowym w Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych w Kielcach. Uczestnikami świątecznego spotkania byli także m.in. senator RP Jarosław Rusiecki, przedstawiciele służb mundurowych, Policji, Państwowej Straży Pożarnej, wojsk amerykańskich oraz Służby Więziennej.

Na wstępie komendant CPdMZ płk Adam Włoczewski gorąco przywitał wszystkich zgromadzonych gości oraz żołnierzy. Podkreślił znaczenie Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych, jego misje i cele. Wspomniał o żołnierzach, których zabrakło w spotkaniu wigilijnym, a którzy wykonują swoje zadania poza granicami państwa w Libanie i Kosowie oraz w Hiszpanii. Dodał, także, że pamięta o żołnierzach przebywających przy wschodniej granicy kraju, wykonujących zadania w ramach zgrupowań zadaniowych.

– Co roku widzę, że przybywa nas coraz to więcej do Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych w Kielcach, nasza jednostka poszerza się, z czego bardzo się cieszę – powiedział płk Adam Włoczewski, komendant CPdMZ w Kielcach, życząc gościom oraz żołnierzom wszystkiego najlepszego, dużo zdrowia i spokojnych świąt spędzonych w rodzinnym gronie.

– Zawsze gdy jestem na Bukówce, wracają wspomnienia z lat 70 – tych, wielokrotnie ubrany w mundur polowy żołnierza rezerwy, czekałem tutaj na wyjazd na poligon w Dębnie. Te lata i sympatia do Bukówki pozostają w pamięci – wspominał Andrzej Bętkowski. – Jako marszałek województwa świętokrzyskiego chciałbym Państwu złożyć najserdeczniejsze życzenia wigilijne. Bardzo się cieszę z tego spotkania i chciałbym, aby radość z tego wydarzenia również zagościła w waszych domach i sercach – dodał na koniec marszałek.

Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych w Kielcach powstało na mocy zarządzenia szefa Sztabu Generalnego WP Nr PF 82/Org. z 10 lipca 1989 w Kielcach jako Wojskowe Centrum Szkolenia dla potrzeb Sił Pokojowych ONZ. Jego działalność rozpoczęła się w maju 1990 przygotowaniem XXXIII Zmiany PKW UNDOF. Centrum stało się głównym ośrodkiem przygotowującym polskich żołnierzy do służby poza granicami kraju, w tym do misji pokojowych w: Syrii czy Libanie.

 

 

 

Galeria

Aktualności

Warsztaty świąteczne w Centrum Kultury i Bezpieczeństwa w Zajączkowie. Piękne wianki i radość tworzenia

W Centrum Kultury i Bezpieczeństwa w Zajączkowie odbyły się warsztaty rękodzielnicze, podczas których mieszkańcy mieli okazję nauczyć się zdobienia...

Polecamy