3.5 C
Kielce
piątek, 3 maja, 2024
Strona głównaAktualnościSpotkania z uczniami w ramach projektu i konkursu „Szybuj bezpiecznie w internetowej...

Spotkania z uczniami w ramach projektu i konkursu „Szybuj bezpiecznie w internetowej chmurze 2024”

Zobacz

Co to jest hejt, cyberprzemoc, gdzie zgłosić się w razie pomocy? To tylko niektóre z tematów poruszanych w czasie spotkań z uczniami w ramach 12 edycji projektu i konkursu „Szybuj bezpiecznie w internetowej chmurze 2024”.

W dniach 10-22 kwietnia odwiedziliśmy następujące szkoły:

  1. Szkoła Podstawowa nr 20 im. Natalii Michałowej w Kielcach,
  2. Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1 w Kielcach,
  3. Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Lubieni,
  4. Publiczna Szkoła Podstawowa w Godowie,
  5. Publiczna Szkoła Podstawowa w Łomnie,
  6. Szkoła Podstawowa nr 25 w Kielcach,
  7. Szkoła Podstawowa Integracyjna nr 11 w Kielcach.

Głównym celem spotkań było upowszechnienie wśród dzieci i młodzieży zasad i rozsądnego korzystania z zasobów Internetu oraz nabycie przez uczniów  wiedzy na temat praw autorskich, ochrony wizerunku, danych osobowych oraz zagadnień związanych z cyberbezpieczeństwem. Kształtowanie właściwych postaw wobec mowy nienawiści, dyskryminacji i łamania praw człowieka oraz rozwijanie umiejętności odpowiedzialnego korzystania z mediów społecznościowych.

Wzięli w nim udział przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego: Robert Janus, dyrektor Departamentu IT, Kierownik Oddziału Projektów Departamentu IT Monika Świercz, Ilona Kuźdub, główny specjalista z Oddziału Projektów Departamentu IT, Mateusz Florkiewicz główny specjalista z Oddziału Projektów Departamentu IT, Karolina Kasińska główny specjalista z Oddziału Projektów Departamentu IT, Krzysztof Cegliński, główny specjalista Departamentu IT oraz asp. sztabowy Małgorzata Sałupa-Bazak z Komendy Wojewódzkiej, funkcjonariusz Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach – oficer prasowy mł. asp. Paweł Kusiak oraz podinspektor Tomasz Trzos i mł. asp. Radosław Sowiński z Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości.

Dyrektorzy, koordynatorzy szkolni oraz uczniowie aktywnie brali udział spotkaniach. Łącznie w spotkaniach wzięło udział ponad 800 uczniów oraz 45 osób z kadry pedagogicznej.

 

Aktualności

233. rocznica uchwalenia Konstytucji 3-go Maja

W stolicy województwa świętokrzyskiego, tak jak i we wszystkich miastach na terenie naszego kraju uroczyście obchodzony jest kolejny jubileusz...

Polecamy