poniedziałek, 13 maja, 2024
Strona głównaAktualnościSpartanki w hiszpańskich barwach na trzecim miejscu Plażowej Ligi Mistrzyń

Spartanki w hiszpańskich barwach na trzecim miejscu Plażowej Ligi Mistrzyń

Zawodniczki drużyny UKS Sparta Daleszyce Kamila Komisarczyk i Paulina Bednarska w barwach hiszpańskiej drużyny Higicontrol Melilla wygrały w meczu o 3 miejsce Euro Winner’s Cup Portugalia Nazare 29.05 – 04.06.2017. To historyczne wydarzenie w kobiecej piłce nożnej w województwie świętokrzyskim. Euro Winner’s Cup – Liga Mistrzyń to najważniejsze beachsoccerowe mistrzostwa w wydaniu klubowym w Europie.

Spartanki wzięły udział w zawodach po udanym występie w ubiegłorocznych mistrzostwach Polski w piłce nożnej plażowej, które odbyły się w Ustce. Daleszycki zespół wywalczył wówczas awans do Finału Klubowych Mistrzostw Europy – Liga Mistrzyń, rozgrywanych we włoskiej Catanii. Podczas turnieju Spartanki pokazały się z bardzo dobrej strony. – W ubiegłych mistrzostwach nasze zawodniczki były najmłodszym zespołem. Rywalizowały z klubami doświadczonymi, typowo beach soccerowymi, składającymi się z byłych reprezentantek swoich krajów. Dziewczyny jednak wykazały się bardzo dobrą formą fizyczną, wyróżniały się technicznie, ale nie obyło się bez kontuzji, przez które wykluczono kilka zawodniczek z dalszej gry – mówi Marcin Wengorski, trener drużyny. – Pomimo, że Sparta nie zwyciężyła w tych mistrzostwach, dziewczyny zostały zauważone i docenione, potwierdziła to tegoroczna propozycja dla Kamili Komisarczyk i Pauliny Bednarskiej na grę w hiszpańskiej drużynie podczas Euro Winner’s Cup.

4 czerwca obie zawodniczki występujące w barwach hiszpańskiego Higicontrol Melilla wygrały „Mały Finał” i zdobyły 3 miejsce w Europie. – Kamila Komisarczyk i Paulina Bednarska okazały się wzmocnieniem, dużo grały, a w pięciu meczach wpisywały się na listę strzelczyń. Jesteśmy dumni z naszych piłkarek. Pokazały, że mimo młodego wieku potrafią rywalizować z najlepszymi. To daje optymizm i siłę do jeszcze cięższej pracy – podkreśla Wengorski.