3.5 C
Kielce
środa, 22 stycznia, 2025
Strona głównaOświataSłuchowisko jako innowacja metodyczna w szkole – warsztaty

Słuchowisko jako innowacja metodyczna w szkole – warsztaty

Zobacz

Wraz z Fundacją Teatr Wyobraźni Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Kielcach zaprasza nauczycieli – innowatorów zainteresowanych włączeniem w proces dydaktyczno-wychowawczy słuchowiska radiowego.

Jeżeli chcecie poznać tajniki jego tworzenia – od pomysłu do realizacji, zaangażować w ten proces uczniów, pokazać im piękno teatru wyobraźni – to spotkanie stanie się okazją do nabycia potrzebnych umiejętności oraz wzbogacenia wiedzy na temat możliwości wykorzystania słuchowisk Teatru Polskiego Radia w szkole podstawowej i ponadpodstawowej.

Warsztaty odbędą się 14 grudnia w siedzibie ŚCDN w Kielcach, ul. Marszałka J. Piłsudskiego 42, w godz. 15 – 18. ZAPISY

Harmonogram:

  • Teatr jako narzędzie edukacji – Izabela Kaleta.
  • Metody teatralne w nauczaniu języków obcych – Izabela Krzak-Borkowska.
  • Warsztat tworzenia słuchowisk teatru radiowego – Fundacja Teatr Wyobraźni.
  • Tworzenie słuchowisk teatru radiowego w szkole z wykorzystaniem platformy edukacyjnej jako formy wspomagającej naukę języka polskiego, historii, wiedzy o społeczeństwie.
  • Platforma wyobraźni – narzędzie do korzystania ze słuchowisk radiowych. Zasoby i zasady korzystania z platformy.
  • Zakończenie i omówienie warsztatów.

Warsztaty poprowadzą twórcy z Fundacji Teatr Wyobraźni, która jest organem prowadzącym Muzeum Teatru Polskiego Radia w Baranowie Sandomierskim. Fundacja organizuje warsztaty dla dzieci, młodzieży i dorosłych w zakresie tworzenia słuchowisk teatru radiowego w różnych częściach Polski, m.in: w Warszawie, Olsztynie, Łodzi, Bydgoszczy, Świdnicy, Krakowie. Dotychczas zrealizowali ponad siedemdziesiąt warsztatów dla dzieci i młodzieży.

W trakcie warsztatów zostanie wykorzystane darmowe oprogramowanie do montażu dźwięku oraz dostępny niskobudżetowy sprzęt do realizacji słuchowisk ze wskazaniem, że słuchowiska są jedną z najtańszych form edukacji medialnej. Każdy z uczestników może samodzielnie spróbować zrealizować autorskie słuchowisko, zaczynając od tworzenia scenariusza, poprzez nagranie aż do montażu. Warsztaty są prowadzone zawsze przez dwie osoby służące pomocą i wiedzą na temat zasad realizacji słuchowisk. W trakcie szkolenia odbywa się spotkanie z praktykami tworzącymi profesjonalne słuchowiska teatru radiowego – aktorem, reżyserem czy też realizatorem nagrań.

Aktualności

Babciu i dziadku nie wierz hienom i wilkom złym

„Na przekór hienom i wilkom złym” to utwór, który został stworzony dla wszystkich babć i dziadków. Przestrzega on...

Polecamy