„Ole, ole, ola szkoła lubić się da” – to hasło przyświecało uczniom klasy I Szkoły Podstawowej im. Partyzantów Armii Krajowej Ziemi Kieleckiej w Sukowie, którzy 9 października 2019 roku przeżywali ślubowanie.

W naszej szkole tradycyjnie, ślubowanie ma charakter bardzo uroczysty. Dowodem na to są m.in. goście, którzy zaszczycili nas swoją obecnością. Byli z nami: Pan Dariusz Meresiński – Burmistrz Miasta i Gminy Daleszyce, pani Anna Kosmala – Radna Rady Powiatu Kieleckiego, pani Małgorzata Bielecka – dyrektor SP w Sukowie, nauczyciele, rodzice oraz uczniowie naszej szkoły.

Na czas uroczystości szkoła zmieniła się w studio telewizyjne programu TVS, czyli Szkolną Telewizję Lokalną, a uczniowie klasy I wzięli udział w programie pt. „Jak oni ślubują”. Ich występy oceniało Jury (składające się z uczniów szkoły), w którym zasiedli znani i lubiani: Magda Gessler, prof. Jan Miodek, Komendant Główny Policji i generał Wojska Polskiego . Pierwszaki musiały wykazać się znajomością: odpowiedniego zachowania się w szkole, bezpieczeństwa w drodze do szkoły, a także zasad zdrowego odżywania. Piękny śpiew i taniec z flagą utwierdził Jury w przekonaniu, że dzieci klasy I mogą być przyjęte w poczet społeczności uczniowskiej, a uroczystego pasowania dokonał pan Burmistrz oraz pani Dyrektor. Uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz prezenty od klas: 0, II a, II b, i III, a nasi Goście życzyli pierwszakom sukcesów w nauce i nowych, wspaniałych przyjaźni.

Niespodzianką był przygotowany przez rodziców poczęstunek. To była piękna i niezapomniana impreza.


autor: wych. kl. I Bożena Mojecka

Galeria