Ślubowanie klas I to od lat niezwykłe wydarzenie w szkolnym kalendarium imprez naszej szkoły. W tym roku miało ono miejsce 12 października. Był to dzień długo wyczekiwany przez dzieci. Po przywitaniu gości, sceną zawładnęli uczniowie z klasy VII, którzy przetestowali młodszych kolegów, zanim Ci zostali przyjęci do grona uczniów.

Dzieciaki zostały zasypane gradem pytań. Jednak zuchy z pierwszych klas nie dały się zbić z tropu i bez mrugnięcia okiem śpiewająco udzielały mądrych odpowiedzi. Nie przeraziły ich trudne pytania, m.in. o Polsce, czy o zasadach ruchu drogowego. Podczas części artystycznej pierwszaki zaprezentowały swoje talenty wokalne, recytatorskie oraz taneczne, wzbudzając aplauz wśród publiczności. Ku zaskoczeniu, w godnej postawie na baczność, odśpiewali hymn państwowy i hymn szkoły. Nikt nie miał wątpliwości, że są gotowi złożyć uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły.

Dokonali tego w obecności Burmistrza Miasta i Gminy Daleszyce – pana Dariusza Meresińskiego, dyrektor szkoły – pani Małgorzaty Bieleckiej, wychowawców – pani Elżbiety Pytel i pani Marzeny Ludwickiej, rodziców, nauczycieli, koleżanek i kolegów. Po ślubowaniu, pasowania dokonał pan burmistrz, a pani dyrektor wręczyła dzieciom pamiątkowe dyplomy.

Zwieńczeniem uroczystości było wykonanie pamiątkowych zdjęć i słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców. Szkoda, że uroczystość ślubowania zdarza się tylko raz w roku. Z niecierpliwością odliczamy dni do kolejnej…


Elżbieta Pytel

Galeria