środa, 3 lipca, 2024
Strona głównaSportSiedemdziesięciu zawodników ustawiło się na linii startu nocnego biegu w gminie Strawczyn

19 listopada na Stadionie Lekkoatletycznym Centrum Sportowo-Rekreacyjnego Olimpic w Strawczynku odbył się piknik sportowy pod hasłem „Żaden lek nie zastąpi ruchu”. W jego ramach zorganizowano bieg na dwóch dystansach. Wyzwanie podjęło kilkudziesięciu biegaczy, którzy tłumnie zgłosili się do rywalizacji.

Pogoda nie dopisała, ale zawodnicy tak

19 listopada, pomimo, że pogoda była dosyć kapryśna, biegacze stanęli na wysokości zadania i wzięli udział w nocnym biegu w gminie Strawczyn. – Cieszymy się, że pogoda nie odstraszyła uczestników zawodów. Sport to zdrowie, a o to zdrowie warto dbać przez cały rok, nie tylko latem. Jest to ważne szczególnie teraz, w dobie pandemii – podkreślał Tadeusz Tkaczyk, wójt gminy Strawczyn.

Biegi odbyły się na dwóch dystansach: 1000 metrów, czyli 2,5 okrążenia stadionu oraz 5000 metrów, czyli 12,5 okrążenia stadionu. W sumie w rywalizacji wzięło udział 70 zawodników. Na każdego uczestnika czekał pakiet startowy, a na mecie pyszna grochówka wraz z medalem i dyplomem za udział. – Pomimo kiepskiej pogody atmosfera biegu była bardzo gorąca i pełna pozytywnych emocji. Zawodnicy dali z siebie wszystko, za co im serdecznie dziękuję – mówił Łukasz Woźniak, dyrektor Samorządowego Centrum Kultury, Sportu i Czytelnictwa w Strawczynie.

Najlepsi z najlepszych

Na dystansie 1000 metrów wśród kobiet pierwsze miejsce zajęła Wiktoria Banaś. Drugie miejsce wywalczyła Klaudia Jarząbek. Na trzecim miejscu podium uplasowała się Magdalena Kwaskowicz. Wśród mężczyzn najszybszy okazał się Patryk Sobczyński. Drugie miejsce zdobył Adam Gaber, a trzecie Nataniel Sieradzan. W kategorii mieszkańców gminy Strawczyn wśród dziewcząt zwyciężyła Wiktoria Banaś, druga na mecie stawiła się Klaudia Jarząbek, a trzecia Iwona Błachut. Wśród mężczyzn pierwsze miejsce wywalczył Maciej Błaszczyk, drugie Krzysztof Dziuba, a trzecie Filip Gaj.

Na dystansie 5000 metrów wśród kobiet pierwsze miejsce zdobyła Klaudia Szmigiel, drugie Joanna Zawłocka, a trzecie Zuzanna Gajek. Wśród mężczyzn pierwsze miejsce wywalczył Michał Bąk, drugie Jakub Gaweł, trzecie Rafał Lewocha. Wśród mieszkańców gminy Strawczyn kobiet pierwsze miejsce zajęła Anna Sobura, drugie Barbara Ptak, a trzecie Dorota Król. Wśród mieszkańców gminy Strawczyn mężczyzn zwyciężył Michał Bąk, drugą lokatę wywalczył Jakub Gaweł, a trzecią Rafał Rębacz.

Laureatom biegu puchary i nagrody rzeczowe wręczył zastępca wójta gminy Strawczyn Karol Picheta wraz z dyrektorem SCKSiC Łukaszem Woźniakiem. – Gratuluję zwycięzcom świetnych wyników. Ale gratulacje i podziękowania należą się każdemu, kto podjął dzisiaj wyzwanie i zdecydował się wziąć udział w biegu. Wszyscy spisali się na medal – podsumował zastępca wójta Karol Picheta.

Organizatorami wydarzenia było Samorządowe Centrum Kultury, Sportu i Czytelnictwa oraz Krajowa Federacja Sportu dla Wszystkich.