sobota, 18 maja, 2024
Strona głównaSportRozpędzona Moravia nie zwalnia tempa

Rozpędzona Moravia nie zwalnia tempa

Kolejne pewne zwycięstwo K.S. Moravia w rozgrywkach IV ligi. W meczu piątej kolejki trzy punkty po wygranej w Busku – Zdroju z miejscowym AKS-em 3:0, bramki zdobywali Mateusz Zawadzki, Bartłomiej Młynarczyk i Maciej Horna.

Spotkanie bardzo dobrze rozpoczęło się dla naszego zespołu, już w czwartej minucie prowadzenie dla naszego zespołu strzałem głową zdobył Mateusz Zawadzki. Po bramce gospodarze próbowali bezskutecznie doprowadzić do remisu, ale mądra gra naszego zespołu pozwoliła utrzymać prowadzenie do końca pierwszej połowy. Po kwadransie gry drugiej części meczu –  drugą bramkę w tym sezonie zdobył kapitan Bartłomiej Młynarczyk, pewnie wykorzystując rzut karny -zdobył swoją 42 bramkę dla Moravii czym uczcił swoje 30 -te urodziny. Wynik mecz ustalił niezawodny Maciek Horna – to już jego piąta bramka w tym sezonie. Statystyki w meczach z AKS-em zostały poprawione, bardzo dobra pozycja w tabeli została utrzymana. Już z sobotę kolejny mecz, tym razem zagramy w Starachowicach.

AKS 1947 Busko-Zdrój – Moravia            0:3 (0:1)

Bramki zdobywali: Mateusz Zawadzki ‘4, Bartłomiej Młynarczyk ’60k., Maciej Horna ’75.

Skład meczowy K.S. Moravia: Piotr Kubicki – Bartłomiej Wysocki, Mateusz Zawadzki, Bartłomiej Młynarczyk, Maciej Woś – Maciej Horna (’77 Arkadiusz Terech), Łukasz Zawadzki, Kamil Kubicki (’65 Karol Gilewski), Michał Zawadzki, Jakub Rabiej (’46 Kamil Miszczyk) i Rostyslav Prymiak (’85 Wojciech Młynarczyk).

W kadrze meczowej byli także: Karol Kochel, Damian Detka i Paweł Bożek-Raćkos.

Spotkanie sędziował: Aleksander Kozieł, asystowali mu: Patryk Matachowski i Dawid Bąk.

Następny mecz pierwszego zespołu odbędzie się 22 sierpnia 2020r. o godzinie 17:00 na Stadionie Miejskim w Starachowicach nasz zespół zagra mecz w ramach szóstej kolejki IV ligi z miejscowym Starem. A już jutro rozgrywki klasy B rozpocznie drugi zespół Moravii. We wtorek 18 sierpnia 2020r. o godzinie 17:30 zagrają na Stadionie Miejsko-Gminnym z GKS Futsal Nowiny.

Zdjęcia: K.S. Moravia.