3.5 C
Kielce
poniedziałek, 23 grudnia, 2024
Strona głównaInwestycjeRozmawiano o termomodernizacji obiektów szpitala wojewódzkiego

Rozmawiano o termomodernizacji obiektów szpitala wojewódzkiego

Zobacz

W siedzibie Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach odbyła się konferencja, poświęcona zrealizowanemu projektowi termomodernizacji obiektów Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach. W spotkaniu wzięli udział wicemarszałek Marek Bogusławski, dyrektor Departamentu Ochrony Zdrowia Bogumiła Niziołek i jej zastępca Krzysztof Ołownia oraz radny Sejmiku, dr Grzegorz Świercz.

Termomodernizacja dotyczyła pięciu budynków szpitala: Przychodni Przyszpitalnej przy ul. Artwińskiego 1, siedziby Zakładu Medycyny Sądowej i Prosektorium przy ul. Radiowej 7, budynku głównego szpitala, przychodni przyszpitalnej oraz Świętokrzyskiego Centrum Kardiologii przy ul. Grunwaldzkiej 45 w Kielcach.

– Termomodernizacja pozwoliła na znaczące poprawienie stanu budynków szpitala, komfortu leczenia pacjentów i pracy dla wszystkich pracowników placówki – wyjaśnił wicemarszałek Marek Bogusławski. – Zmniejszą się koszty utrzymania szpitala, ograniczymy emisję gazów cieplarnianych. Kolejne inwestycje, które już są w fazie przygotowania dokumentacji, pozwolą na kompleksowe zapewnienie wysokiego poziomu świadczonych usług medycznych i opieki nad chorym w regionie świętokrzyskim – dodał wicemarszałek. 

Inwestycja, która rozpoczęła się w maju 2020 r., miała na celu uzyskanie poprawy efektywności energetycznej obiektów Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach i ograniczenie emisji szkodliwych substancji do atmosfery poprzez modernizację instalacji oświetlenia, wymianę okien, modernizację instalacji centralnego ogrzewania, wymianę drzwi zewnętrznych oraz montaż instalacji fotowoltaicznych produkującej energię elektryczną na potrzeby własne.

W ramach inwestycji, na obiektach szpitala zostały zamontowane instalacje fotowoltaiki dzięki którym możliwa będzie produkcja energii elektrycznej na własny użytek.

Koszt projektu to około 11 mln zł, z czego 85 proc stanowią środki unijne – dofinansowanie ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020, Oś priorytetowa 3. Efektywna i zielona energia, Działanie 3.3. Poprawa efektywności energetycznej z wykorzystaniem odnawialnych źródeł energii w sektorze publicznym i mieszkaniowym, a ponad 5 milionów złotych pochodzi z dotacji z budżetu województwa świętokrzyskiego.

Galeria

Aktualności

Warsztaty świąteczne w Centrum Kultury i Bezpieczeństwa w Zajączkowie. Piękne wianki i radość tworzenia

W Centrum Kultury i Bezpieczeństwa w Zajączkowie odbyły się warsztaty rękodzielnicze, podczas których mieszkańcy mieli okazję nauczyć się zdobienia...

Polecamy