środa, 24 kwietnia, 2024
Strona głównaSportRemis Moravii z Pogonią Staszów

Remis Moravii z Pogonią Staszów

Drugi remis z rzędu notuje K.S. Moravia, na stadionie miejsko-gminnym takim rezultatem zakończyło się spotkanie z Pogonią Staszów. Komplet punktów z wyjazdowego meczu przywieźli zawodnicy rezerw, którzy wygrali w Wólce Kłuckiej. Szczegóły poniżej.

Wyrównana czołówka, każdy punkt ważny

Kolejny punkt w rozgrywkach IV ligi zdobył Klub Sportowy Moravia, to już 21 w bieżących rozgrywkach, i o tyle cenny że czołówka tabeli się bardzo „spłaszczyła”. Lidera Orlicz Suchedniów od szóstego w tabeli Spartakusa Daleszyce dzieli tylko jeden punkt.  Pierwszą bramkę w meczu i  w sezonie zdobył Michał Zawadzki, nasz rozgrywający otworzył wynik spotkania w 24 minucie, niestety kilka minut po przerwie goście doprowadzili do wyrównania za sprawą Krystiana Rzepy. Nasi zawodnicy mieli kilka klarownych sytuacji do zdobycia bramki, lecz zawiodła ich skuteczność.  Ostatecznie zremisowali drugi mecz z rzędu. Na pewno martwi nie wynik, a mała rotacja składem, trener nie skorzystał praktycznie z usług zawodników rezerwowych (tylko jedna zmiana), ani  wyróżniających się zawodników rezerw. W następnej kolejce zagrają  w Rudkach z miejscowym GKS-em, początek meczu 3 października 2020r. o godzinie 15:00.

Moravia – Olimpia Pogoń Staszów             1:1 (1:0)

Bramki zdobywali: Michał Zawadzki ’27 dla Moravii oraz Krystian Rzepa ’52 dla Pogoni.

Skład meczowy K.S. Moravia: Moravia: Karol Kochel — Kamil Kubicki, Bartłomiej Wysocki, Łukasz Zawadzki, Mateusz Zawadzki, Bartłomiej Młynarczyk, Rostysłav  Pryjmak, Maciej Horna, Wojciech Młynarczyk, Karol Gilewski  (‘65 Jakub Rabiej) i Michał Zawadzki.

W kadrze meczowej byli także: Piotr Kubicki, Grzegorz Kundera, Paweł Bożek-Raćkos, Damian Detka i Karol Garbala.

Żółte kartki otrzymali: Mateusz Zawadzki ‘, Rostyslav Pryjmak ’38, Karola Gilewski ‘45+2 i Michał Zawadzki ’79.

Rehabilitacja rezerw

Podopieczni Damiana Detki wracają na zwycięskie tory. Czwarte zwycięstwo w siódmym spotkaniu i 12 zdobytych punktów dają trzecią pozycje w tabeli tuż za miejscami premiowanymi awansem do klasy A. Strzelanie w Wólce Kłuckiej rozpoczął Jakub Durlik, bramka na 2:0 padła po strzale samobójczym jednego z zawodników Płomienia. Na 3:0 podwyższył zdobywając kolejną bramkę w rozgrywkach doświadczony Sławek Rożkiewicz. Po przerwie nasi zawodnicy kontrolowali spotkanie, spokojnie wygrywając mecz. Gospodarzy stać było tylko na honorowe trafienie. W kolejnym spotkaniu rezerwy zagrają u siebie z GLKS Fałków, początek meczu w niedzielę 3 października 2020r.o godzinie 11:00.

Płomień Wólka Kłucka – Moravia II        1:3 (0:3)

Bramki zdobywali: Przemysław Stępień ’84 dla Płomienia oraz Jakub Durlik ’16, samobójcza ’34 i Sławomir Rożkiewicz ‘ Sławomir Rożkiewicz ’44 dla Moravii II.

Skład meczowy K.S. Moravia II: Patryk Kiryluk — Sebastian Kamiński, Dawid Bednarski (‘60 Oskar Piecyk), Arkadiusz Terech (‘50 Paweł Bożek-Raćkos), Jakub Durlik, Bartosz Łysak, Sławomir Rożkiewicz, Kamil Jaroń (85 Sebastian Szot), Karol Sobaś (‘70 Patryk Woda), Michał Żołądek (‘75 Wiktor Wojciechowski) i Tomasz Materek.

W kadrze meczowej był  także: Wiktor Wojcieszyński.

Żółtą kartkę otrzymał: Sławomir Rożkiewicz ’42.