3.5 C
Kielce
piątek, 10 stycznia, 2025
Strona głównaAktualnościRazem możemy więcej, „Razem Bezpieczniej”

Razem możemy więcej, „Razem Bezpieczniej”

Zobacz

O naborze projektów do dofinansowania w ramach „Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem Bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2018-2020” poinformowała podczas dzisiejszej konferencji wojewoda Agata Wojtyszek. W spotkaniu uczestniczył insp. Artur Bielecki pełniący obowiązki Komendanta Wojewódzkiego Policji w Kielcach.

Głównym celem rządowego programu jest wspieranie działań na rzecz bezpieczeństwa społeczności lokalnych. O dofinansowanie mogą ubiegać się jednostki samorządowe oraz podmioty pozarządowe. W budżecie państwa na rok 2019 na realizację programu została zabezpieczona rezerwa celowa w wysokości 6 milionów złotych. Termin składania wniosków upływa 14 stycznia 2019 r. Do drugiego etapu oceny urzędy wojewódzkie przekazują do MSWiA maksymalnie 26 projektów z terenu województwa.

Zgłaszane projekty zadań publicznych powinny wpisywać się w główne cele programu, którymi są: bezpieczeństwo w miejscach publicznych ze szczególnym uwzględnieniem tworzenia lokalnych systemów bezpieczeństwa, bezpieczne przejścia dla pieszych, przeciwdziałanie zjawiskom patologii oraz ochrona dzieci i młodzieży oraz edukacja dla bezpieczeństwa.

Program ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem Bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2018-2020 jest kontynuacją programu z lat 2016-2017. W ostatnich trzech latach województwo świętokrzyskie zrealizowało 24 projekty (5 projektów w 2016 r., 12 projektów w 2017 r. oraz 7 projektów w 2018 r.). Ich wykonanie przyczyniło się m.in. do wzrostu bezpieczeństwa w miejscach publicznych, wzrostu świadomości mieszkańców na temat bezpieczeństwa w przestrzeni publicznej, podniesienia jakości współpracy pomiędzy instytucjami i organizacjami uczestniczącymi w projektach, wzrostu wiedzy na temat udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej czy wzrostu poczucia bezpieczeństwa i umiejętności reagowania w sytuacjach zagrożenia. Wśród efektów można także wymienić m.in. rozbudowę systemów monitoringu wizyjnego, zakupy defibrylatorów, modernizacje przejść dla pieszych.

Ogłoszenie o naborze wniosków oraz szczegółowe informacje dot. programu „Razem Bezpieczniej” dostępne są na stronie internetowej urzędu wojewódzkiego www.kielce.uw.gov.pl.

Źródło: ŚUW

Galeria

Aktualności

Jak to było z początkami Chęcin? Dlaczego 1325 r. jest tak ważny dla historii Chęcin? Skąd dwa 700-lecia? Wszystko wyjaśniają źródła!

          Historia naszego kraju w epokach dla nas odległych wydaje się nieraz skomplikowana, niejasna, czasem też...

Polecamy