Sesja Rady Gminy Łagów odbyła się w Centrum Geoedukacji w Kielcach. W wydarzeniu tym uczestniczył Bogdan Gierada, członek Zarządu Powiatu w Kielcach.
Centrum Geoedukacji zlokalizowane jest w południowo-wschodniej części rezerwatu Wietrznia i jest to jedna z ważniejszych atrakcji geoturystycznych na trasie „Świętokrzyskiego Szlaku Archeo-Geologicznego”. Inwestycja została zrealizowana ze środków Europejskiego Funduszu Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka 2007-2013. Centrum Geoedukacji to miejsce, gdzie w przystępny sposób przekazywana jest wiedza geologiczna i geograficzna z wykorzystaniem nowoczesnych metod i narzędzi edukacyjnych, o czym właśnie mieli okazję przekonać się radni i sołtysi z Gminy Łagów.
Podczas sesji wyjazdowej radni Rady Gminy Łagów przyjęli 18 uchwał, w tym m.in. uchwałę o przyjęciu statutu Miasta i Gminy Łagów. Po zakończeniu sesji krótką prelekcję na temat odkryć paleontologicznych w gminie Łagów wygłosił dr Piotr Szrek z Państwowego Instytutu Badawczego, zaś po jego wystąpieniu głos zabrał gospodarz obiektu Michał Poros z prezentacją pn. „Od dziedzictwa geologicznego do produktu geoturystycznego. Spotkanie w Geoparku Kielce miało na celu nawiązanie wzajemnej współpracy samorządu gminy z Centrum Geoedukacji w Kielcach w sprawie utworzenia ścieżki dydaktycznej z wykorzystaniem potencjału endogenicznego na terenie gminy Łagów.
Uczestnicy sesji wyjazdowej mieli możliwość zwiedzenia Galerii Ziemi wraz z wirtualną jaskinią oraz odbyli „podróż do wnętrza Ziemi” kapsułą symulatorem 5D. Dla wszystkich to był świetny wstęp do zrozumienia geologicznego fenomenu Gór Świętokrzyskich, na czele z gołoborzami, jaskiniami czy dawnymi rafami koralowymi oraz poznanie tego jakie cenne dziedzictwo geologiczne.