3.5 C
Kielce
piątek, 17 maja, 2024

PUP informuje

Zobacz

1 stycznia 2022 r. ruszy nabór wniosków o udzielenie dotacji w kwocie do 5 tys. zł dla mikro i małych przedsiębiorstw prowadzących działalność rozrywkową i rekreacyjną.

Wnioski o udzielenie dotacji należy składać wyłącznie w formie elektronicznej poprzez platformę praca.gov.pl do powiatowego urzędu pracy właściwego ze względu na siedzibę wnioskodawcy. Należy upewnić się czy w danym mieście nie funkcjonuje więcej niż jeden urząd pracy i wybrać prawidłowy urząd ze względu na siedzibę firmy. Nazwa urzędu może zaczynać się od innego słowa niż „Powiatowy” np. „Miejski”, „Grodzki”. Wnioski złożone do niewłaściwego urzędu oraz w wersji papierowej nie będą rozpatrywane.

Kto i w jakiej sytuacji oraz na jakich warunkach może otrzymać dotację?

O dotację mogą starać się mikro oraz mali przedsiębiorcy, którzy na dzień 31 marca 2021 r. prowadzili działalność gospodarczą, oznaczoną następującymi kodami PKD 2007 jako przeważający rodzaj działalności:

  • 30 Z Przygotowanie i podawanie napojów (podklasa ta obejmuje m.in. dyskoteki serwujące głównie napoje);
  • 29 A Działalność pokojów zagadek, domów strachu, miejsc do tańczenia i w zakresie innych form rozrywki lub rekreacji organizowanych w pomieszczeniach lub w innych miejscach o zamkniętej przestrzeni;
  • 29 Z Pozostała działalność rozrywkowa i rekreacyjna.

Zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów z 24 czerwca 2020 r. kod PKD 93.29 Z został zastąpiony dwoma nowymi kodami PKD, tj. :

93.29 A Działalność pokojów zagadek, domów strachu, miejsc do tańczenia i w zakresie innych form rozrywki lub rekreacji organizowanych w pomieszczeniach lub w innych miejscach o zamkniętej przestrzeni oraz

93.29 B Pozostała działalność rozrywkowa i rekreacyjna, gdzie indziej niesklasyfikowana.

  • których przychód z działalności w rozumieniu przepisów podatkowych uzyskany w miesiącu poprzedzającym miesiąc złożenia wniosku był niższy co najmniej o 40% w stosunku do przychodu uzyskanego w miesiącu poprzednim, lub w analogicznym miesiącu roku poprzedniego lub w lutym 2020 r. lub we wrześniu 2020 r., lub w listopadzie 2021 r.;
  • którzy na podstawie ustawy z dnia 6 marca 2018r. – Prawo przedsiębiorców, nie mieli zawieszenia wykonywania działalności gospodarczej na okres obejmujący dzień 31 marca 2021 r.;
  • którzy nie naruszyli ograniczeń nakazów i zakazów w zakresie prowadzonej działalności gospodarczej ustanowionych w związku z wystąpienia stanu zagrożenia epidemicznego lub stanu epidemii, określonych w przepisach wydanych na podstawie art. 46a i art. 46b pkt. 1 – 6 i 8 – 12 ustawy z dnia 5 grudnia 2008 r. o zagrożeniu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi (DZ.U. z 2020 r. poz. 1845, z późn. zm.)

O dotację mogą się ubiegać także ci mikroprzedsiębiorcy, którzy nie zatrudniają i nigdy nie zatrudniali pracowników.

Dotacja na pokrycie bieżących kosztów prowadzenia działalności gospodarczej dla mikroprzedsiębiorcy i małego  przedsiębiorcy prowadzących działalność w określonych branżach, do których może być uprawniony przedsiębiorca, dotacji będzie można udzielić jednorazowo.

UWAGA! Działalność gospodarcza mikroprzedsiębiorcy i małego przedsiębiorcy nie może być zawieszona w dniu składania wniosku o udzielenie dotacji.

Dotacja jest bezzwrotna pod warunkiem, że mikroprzedsiębiorca lub mały przedsiębiorca będzie wykonywał działalność gospodarczą przez okres 3 miesięcy od dnia udzielenia dotacji.

Wnioski o przyznanie dotacji mogą być składne do 15 kwietnia 2022 r.

Wnioski o przyznanie dotacje dostępne są Tutaj (zakładka Tarcza antykryzysowa COVID – 19)

Dodatkowe informacje w sprawie naboru można uzyskać pod numerem telefonu: 41 367 16 21.

Aktualności

W Chęcinach odbędą się Wojewódzkie Obchody Dnia Strażaka

Każdego roku strażacy obchodzą święto 4 maja w dniu Świętego Floriana - swojego patrona. Tym razem w Chęcinach zostały one przeniesione na 29...

Polecamy