piątek, 26 kwietnia, 2024
Strona głównaSportPuchar Polski przyjechał do Daleszyc

Puchar Polski przyjechał do Daleszyc

Piłkarki „Sparty” Daleszyce wróciły do domu z Pucharem Polski Beach Soccer Kobiet 2020. Zawodniczki mogą się pochwalić nie tylko tytułem najlepszej drużyny, ale też dwoma indywidualnymi trofeami. Sukcesów pogratulował im Dariusz Meresiński, burmistrz Miasta i Gminy Daleszyce.

Zmagania Pucharu Polski odbyły się w pierwszy weekend lipca w Gdańsku. Na LOTOS Stadionie Letnim w Gdańsku Brzeźnie rywalizowało 16 drużyn. W finale Pucharu zawodniczki „Sparty” Daleszyce pokonały mistrzowską drużynę Lady Grembach Łódź 5:3 (ubiegłoroczne zdobywczynie Pucharu i Mistrzynie Polski). Ale nasze piłkarki mają więcej powodów do zadowolenia: najlepszą zawodniczką turnieju została uznana Kamila Komisarczyk, natomiast Federica Dall’ara zdobyła tytuł najlepszej strzelczyni (19 trafień do bramki rywalek).

Po powrocie z turnieju „Sparta” gościła w Urzędzie Miasta i Gminy w Daleszycach, a potrójnego sukcesu pogratulował piłkarkom i trenerowi Marcinowi Wengorskiemu burmistrz Dariusz Meresiński. Burmistrz chwalił zawodniczki za ambitną grę i życzył drużynie kolejnych zwycięstw. Szansa na to już w sierpniu – wtedy ponownie w Gdańsku rozegrane zostaną Mistrzostwa Polski w kobiecej piłce nożnej plażowej. Trzymamy kciuki!!!