czwartek, 28 marca, 2024
Strona głównaSportPuchar Polski 2020 dla Sparty Daleszyce!

Puchar Polski 2020 dla Sparty Daleszyce!

Bartosz Kruk - radny Miasta i Gminy Morawica

Drużyna piłkarek z Daleszyc zwyciężyła w rozgrywkach plażowego Pucharu Polski kobiet. Tak Spartanki zainaugurowały sezon 2020 w beach soccerze. Przed nimi także rozgrywki piłkarskiej jedenastki w II lidze, ale walczą również z powodzeniem na innych, mniej popularnych „boiskach”.

Zawody Pucharu Polski w piłce nożnej plażowej kobiet odbyły się w pierwszy weekend lipca i dały Sparcie kwalifikację do turnieju finałowego Mistrzostw Polski, który odbędzie się w sierpniu w Gdańsku. – W dniach 3-5 lipca na LOTOS Stadionie Letnim w Gdańsku Brzeźnie rywalizowało 16 drużyn. Już po pierwszym dniu rozgrywek i dwóch wygranych w grupie, Spartanki zapewniły sobie miejsce w pierwszej ósemce i udział w Mistrzostwach Polski – podkreślił Marcin Wengorski, trener piłkarek. Potem mogliśmy już tylko cieszyć się pasjonującymi rozgrywkami. W finale zawodniczki Sparty Daleszyce pokonały Lady Grembach Łódź 5:3.

W takim stylu Spartanki rozpoczęły sezon w piłce plażowej, tymczasem mają za sobą już także sukcesy w innych rozgrywkach. 1 marca w Budapeszcie, odbył się singlowy turniej dla kobiet rangi „Challenger” w „teqball”, czyli odmianie piłki nożnej, w którą gra się na stole podobnym do stołu do tenisa. Polskę reprezentowała jako jedyna Paulina Łężak, zawodniczka UKS SPARTA Daleszyce, która dopiero w ćwierćfinale uległa zwyciężczyni turnieju. W ogólnej drabince uplasowała się na 7. miejscu.

Jeszcze przed wprowadzeniem obostrzeń związanych z epidemią koronawirusa, zawodniczki Sparty zdążyły rozegrać turniej „siatkonogi”. 7 marca w Rzgowie o tytuł Mistrza Polski w Futnet walczyło 12 drużyn, a Spartanki uplasowały się na miejscu czwartym. Natomiast jedna z naszych zawodniczek, Kamila Komisarczyk została wybrana najlepszą rozgrywającą turnieju.

Przed Spartankami także rozgrywki w tradycyjnym futbolu. Zawodniczki UKS SPARTY Daleszyce w sezonie 2020/2021 będą rywalizować na poziomie II ligi, która po reorganizacji obejmować będzie 8 województw z południa Polski (tak jak dotychczas I liga). Ale SPARTA to nie tylko seniorki. Do rozgrywek młodzieżowych zostały zgłoszone 4 drużyny dziewcząt: orlik młodszy i orlik starszy (gra z chłopakami), orliczki i młodziczki. – Młode Spartanki uczestniczyły już w konsultacji kadry województwa. Wierzymy, że doczekamy się kolejnych zawodniczek na poziomie reprezentacji Polski – zapowiada trener.