3.5 C
Kielce
środa, 22 stycznia, 2025
Strona głównaGospodarkaPREMA wdroży technologię opracowaną przez ŚCIiTT

PREMA wdroży technologię opracowaną przez ŚCIiTT

Zobacz

Świętokrzyskie Centrum Innowacji i Transferu Technologii zawarło umowę z Centrum Produkcyjnym Pneumatyki PREMA S.A. na opracowanie technologii pozwalającej na wykonanie stanowiska kontrolno – odbiorczego siłowników pneumatycznych. W wydarzeniu, które zainicjowało współpracę jednostki innowacyjnej i firmy produkcyjnej uczestniczyli: wicemarszałek województwa świętokrzyskiego Renata Janik, poseł Krzysztof Lipiec, wiceprezes Agencji Rozwoju Przemysłu Paweł Kolczyński, prezes Świętokrzyskiego Centrum Innowacji i Transferu Technologii Paweł Łaski, prezes PREMY Robert Kułaga i członek Zarządu firmy Łukasz Goska.  

 

– Podpisaliśmy umowę na stanowiska laboratoryjno-kontrolne, które rozwiną produkty, podniosą poziom innowacyjności w firmie PREMA oraz ugruntują pozycję w dziedzinie pneumatyki. Ciągła konkurencja wymaga od firm podnoszenia jakości – mówił prezes Świętokrzyskiego Centrum Innowacji i Transferu Technologii Paweł Łaski, który zaznaczył, że to druga podpisana umowa z PREMĄ. W ramach pierwszej jednostka zrealizowała unowocześnioną wyspę zaworową z komunikacją sieciową, która zostanie zaprezentowana na najbliższych targach branżowych.

– Cieszę się, że ŚCIiTT, który został powołany do transferu technologii realizuje takie przedsięwzięcia z firmą, która w województwie świętokrzyskim jest bardzo dobrze prosperującym przedsiębiorstwem i największym polskim producentem technologii pneumatycznych – mówiła wicemarszałek Renata Janik, która podziękowała także za otwartość na współpracę Agencji Rozwoju Przemysłu.

W ramach umowy zostanie opracowana technologia pozwalająca na wykonanie stanowiska kontrolno – odbiorczego siłowników pneumatycznych produkowanych przez Centrum Produkcyjne Pneumatyki “PREMA” S.A. w Kielcach. Stanowisko to będzie cechowało się dużą uniwersalnością i pozwoli zleceniodawcy na testowanie wielu serii różnych siłowników. ŚCITT wykona kompletny projekt konstrukcji mechanicznej stanowiska, projekt układu sterowania oraz opracuje i zaimplementuje oprogramowanie sterujące i oprogramowanie interfejsu użytkownika.

– Mamy do czynienia z symbiozą na styku przemysłu i nauki. Cieszę się, że technologia opracowana przez ŚCIiTT będzie miała zastosowanie w przemyśle. Dobrze, że region „wsiadł do pociągu” z nowoczesnymi technologiami – mówił poseł Krzysztof Lipiec.

Bez nowoczesnych wdrożeń i innowacji konkurencyjność polskich przedsiębiorców nie będzie wzrastała, a bez tego oferty, produkty kierowane na rynek mogą nie spotkać się zainteresowaniem i uznaniem.

– Każdy element który wspiera konkurencyjność w przedsiębiorstwie jest ważny. PREMA mocno włącza się w działania prowadzone w Agencji Rozwoju Przemysłu w ramach opracowania innowacyjnych rozwiązań i projektów. Poszukujemy także rozwiązań, które umożliwią połączenie potencjału firmy z potencjałem innych naszych spółek z gruby kapitałowej. Dostrzegamy możliwości współpracy PREMY z Fabryką Pojazdów Szynowych z Poznania tzw. „małym Cegielskim” – mówił Paweł Kolczyński, wiceprezes Zarządu Agencji Rozwoju Przemysłu.  – Jako ARP będziemy wspierać wszystkie inne przedsięwzięcia w regionie. Mam nadzieję, że we wrześniu będziemy mogli zaprezentować koncepcję nowej fabryki prefabrykatów na potrzeby mieszkalnictwa w Suchedniowie.

Galeria

Aktualności

Dzień Babci i Dziadka w gminie Strawczyn – wzruszenie i radość w gronie seniorów

17 stycznia, Szkoła Podstawowa w Promniku stała się miejscem wyjątkowej uroczystości. Seniorzy z terenu gminy Strawczyn, zaproszeni przez Gminną...

Polecamy