Jest powiększona i niezwykle funkcjonalna – mowa o pracowni komputerowej w Szkole Podstawowej w Brynicy, która w czasie wakacji przeszła całkowitą metamorfozę. W budynku oświatowym wymieniono też podłogi na korytarzach i pomalowano ściany, a także ustawiono wygodne i kolorowe ławki dla uczniów. Powstała nawet specjalna ściana, po której uczniowie mogą pisać kredą.

Spore zmiany zaszły w Szkole Podstawowej w Brynicy. Pracownicy placówki nie próżnowali i w czasie wakacji przeprowadzili remont. – Z długiej i nieustawnej sali udało nam się uzyskać całkiem sporą przestrzeń, dzięki wyburzeniu ścianki działowej. Sala wzbogaciła się też o kolejne komputery.Wszystkie zostały ustawione na specjalnie przygotowanych ławkach. Dzieci mają teraz więcej miejsca – mówi dyrektor Szkoły Podstawowej w Brynicy, Tomasz Gruszczyński. – Sala wygląda zupełnie inaczej. Skrzynki komputerowe zostały podwieszone u góry, dzięki czemu jest teraz wygodniej – przyznali zgodnie uczniowie. – Widać, że wszystko tu zostało bardzo dobrze przemyślane. Nauczyciel ma swobodny dostęp do każdego z uczniów, dzięki czemu nauka jest dużo bardziej efektywna – zaznaczył wójt gminy Piekoszów, Zbigniew Piątek, który osobiście przyjechał do Brynicy, aby obejrzeć efekty prac remontowych.

A te finalnie prezentują się całkiem nieźle. Poza nową i dużo bardziej przestronną salą komputerową odnowiono tu także szkolne korytarze, które nabrały całkowicie nowego blasku. – Postanowiliśmy w pierwszej kolejności wymienić podłogę na target. Dzięki temu mniej się teraz tu kurzy i łatwiej utrzymać wszystko w czystości – podkreśla dyrektor, Tomasz Gruszczyński.

Na tym jednak nie koniec zmian. Pomalowano tu również ściany na korytarzach, ustawiono kolorowe ławki dla uczniów do siedzenia w czasie przerw, a jedną ze ścian pomalowano farbą tablicową. – Uczniowie mogą po niej malować. Mogą też pisać na niej o swoich potrzebach i o tym, co chcieliby w szkole zmienić. Chciałbym, aby ta tablica służyła nam do komunikacji. Często nasi podopieczni z różnych względów nie chcą mówić o swoich problemach głośno. Teraz będą mieli doskonałą okazję, żeby to przelać na ścianę. Będziemy analizować każdą, nawet najdrobniejszą sugestię – zapewnia dyrektor, Tomasz Gruszczyński.


Zmiany zaszły także na zewnątrz szkoły, gdzie zamontowano przy schodach barierki. Mają one zapobiegać ewentualnym potknięciom. Do klasy III trafiła też tablica interaktywna z urządzeniami audio. Teraz każda z klas w naszej szkole jest już wyposażona w tablicę interaktywną. Kolejne zmiany mają jeszcze nastąpić w niedalekim czasie. Nowych kształtów nabierze tu plac zabaw. – Planujemy wszystko zrobić sami sposobem gospodarczym. Chcemy, aby dzieci były jak najbardziej zadowolone – dodaje dyrektor, Tomasz Gruszczyński. – Bardzo się cieszę, że dyrektorzy placówek oświatowych z terenu gminy Piekoszów są pełni pomysłów, zapału i entuzjazmu do działania. Wspólnymi siłami stwarzamy uczniom coraz lepsze warunki do nauki i rozwijania swoich pasji – mówi wójt gminy Piekoszów, Zbigniew Piątek.

Galeria